Wybuch gazu w Kotlinie. Poparzony mężczyzna trafił do szpitala

1
Poparzony mężczyzna został przewieziony do szpitala w Siemianowicach Śląskich po wybuchu gazu, do którego doszło w Kotlinie w powiecie jarocińskim. Pierwszej pomocy udzieliły poszkodowanemu służby mundurowe, jednak niezbędna była specjalistyczna pomoc. Policja wyjaśnia teraz przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Ze zgłoszenia wynikało, że w zdarzeniu nikt nie ucierpiał, ale po dojeździe służb na miejsce okazało się, że ranny jest 39-letni mężczyzna. – Został on wyniesiony na zewnątrz przez sąsiada, który wraz z policjantami udzielił poszkodowanemu pierwszej pomocy jeszcze przed przybyciem pogotowia ratunkowego – informuje kpt. Mariusz Banaszak, oficer prasowy PSP w Jarocinie. – Strażacy odłączyli dopływ gazu, przeszukali budynek w celu odnalezienia kolejnych osób poszkodowanych, ale nikogo już nie znaleziono. Ugaszono oraz wyniesiono spalone elementy z budynku i sprawdzono go przy użyciu kamer termowizyjnych – dodaje. Do wybuchu gazu w jednym z domów jednorodzinnych w Kotlinie w powiecie jarocińskim.

Poparzony mężczyzna trafił najpierw do Pleszewskiego Centrum Medycznego skąd został przewieziony do Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich.

W sprawie tego zdarzenia swoje czynności wyjaśniające prowadzą technicy policyjni oraz prokurator.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick