DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Wybuch gazu uszkodził okna i drzwi. Jedna osoba w szpitalu [ZDJĘCIA]

Jedna osoba została poszkodowana w wyniku wybuchu gazu, do którego doszło w jednym z domów przy ul. Śląskiej w Krotoszynie. Na miejsce wysłano pięć zastępów straży pożarnej oraz grupę operacyjną pod dowództwem komendanta PSP. – Po przybyciu na miejsce ustalono, że na skutek wybuchu gazu ziemnego doszło do uszkodzenia stolarki okiennej i drzwiowej oraz wyposażenia wewnątrz budynku. W budynku nie stwierdzono oznak pożaru – informuje st. kpt. Tomasz Patryas z KP PSP Krotoszyn.

Strażacy weszli do środka, żeby przeprowadzić pomiary specjalistycznymi urządzeniami. Badanie nie wykazało obecności niebezpiecznej substancji. – Równocześnie ratownicy wyprowadzili osobę poszkodowaną z budynku i udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy. Po przybyciu na miejsce zespołu ratownictwa medycznego kierownik zespołu podjął decyzję o przewiezieniu osoby poszkodowanej do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego – dodaje.

O uszkodzeniu budynku poinformowano Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Do zdarzenia doszło w piątek ok. 8.00. Działania straży trwały niespełna półtorej godziny.

Fot. PSP Krotoszyn

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz