Wybrano 10 najlepszych inwestycji w kraju. Jedna z nich jest w Ostrowie Wielkopolskim

7
Portalsamorzadowy.pl uznał Ostrowski Rynek Energetyczny za jeden z dziesięciu najlepszych projektów realizowanych przez spółki i samorządy w sektorze komunalnym w całym kraju. Statuetkę w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2020 odebrała w trybie online prezydent miasta Beata Klimek. ORE został uznany za jeden ze strategicznych projektów rozwoju całego Województwa Wielkopolskiego do 2030 roku.

Dla serwisu PortalSamorzadowy.pl co roku od wielu lat innowacyjnym inwestycjom komunalnym w kraju przygląda się kapituła samorządowców, ekonomistów, menadżerów, ekspertów i urzędników pod przewodnictwem sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta RP Andrzeja Dery. W ostatnich latach prym wiodą projekty proekologiczne, czyli inwestycje w odnawialne źródła energii. W Ostrowie Wielkopolskim zauważono Ostrowski Rynek Energetyczny i właśnie za stworzenie oraz rozwój tego projektu doceniono spółkę Centrum Rozwoju Komunalnego w imieniu miasta realizującego zadania. – Za Ostrowski Rynek Energetyczny, za innowacyjne rozwiązania, za ekologiczną energię, za jej sprawny przesył, za pierwszą zieloną linię energetyczną idącą wprost do domostw mieszkańców – prezes CRK Bartosz Ziółkowski wymienia za co doceniono miasto.

Ostrowski Rynek Energetyczny powstaje już od kilku lat. W dużym skrócie polega on na tym, że spółki miejskie oraz lokalni przedsiębiorcy produkujący energię z odnawialnych źródeł mają ją kumulować i dystrybuować mieszkańcom. Spółka CRK Energia otrzymała już koncesję, stale buduje sieć przesyłową i w bardzo niedalekiej przyszłości ma zaoferować ostrowianom i mieszkańcom regionu dostarczanie prądu za tańszą cenę. Będzie to oferta konkurencyjna w porównaniu z tą od dużych operatorów ogólnopolskich. – Nasz projekt realizowany przez CRK znajduje się wśród głównych strategicznych projektów rozwoju całego województwa wielkopolskiego w strategii uchwalonej przez Sejmik Województwa obejmującej rozwój Wielkopolski do 2030 roku – mówi Mateusz Nycek, kierownik Działu Obsługi Zarządu i Marketingu Centrum Rozwoju Komunalnego.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

7 KOMENTARZE

  1. A ile nowych atrakcyjnych miejsc pracy będzie z tego cuda? Czy znowu skończy się na znajomościach. Prawdziwe inwestycyjne sukcesy to te, które generują miejsca pracy.

    • jak tak mozesz pisać. przeciez wtedy urzędasy z nadania politycznego straca pracę. to jest czysta „mowa nienawiście” skierowana do tych ludzi.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick