DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Wybory tuż-tuż. Głosujesz w innym mieście? Przeczytaj!

Jeszcze tylko kilka dni mają ci, którzy chcą głosować w innym mieście. By to zrobić, mamy trzy możliwości. Gdy jesteśmy z Ostrowa, a będziemy głosować poza miejscem zameldowania, musimy pobrać w magistracie stosowne zaświadczenie. – To zaświadczenie o prawie do głosowania wydawane jest do 11 października. Ważne jest, by go nie zgubić, bo nie będą wydawane duplikaty – mówi Andrzej Baraniak pełnomocnik delegatury krajowego biura wyborczego w Ostrowie Wielkopolskim.

Kolejna możliwość to dopisanie się do spisu wyborców w mieście, w którym chcemy głosować. Mamy na to czas do 8 października. Taki wpis jest jednorazowy i obowiązuje tylko w jednych wyborach. Można też dopisać się na stałe do rejestru wyborców w mieście naszego stałego zamieszkania, ale w którym nie mamy meldunku. Jak mówi nam sekretarz miasta Ostrowa Wielkopolskiego Andrzej Baraniak, w tym przypadku gmina ma 5 dni na wydanie decyzji. Wpis do rejestru jest już też na stałe.

Głosować będziemy w lokalach, których adresy w większości są stałe w danych miastach czy na wsiach. W Ostrowie Wielkopolskim są 42 lokale, w tym 3 zamknięte. W gminie wiejskiej Ostrów Wielkopolski natomiast jest 13 lokali. Ponad połowa z nich ma dostęp do osób niepełnosprawnych. Wybrani już zostali także członkowie komisji wyborczych. – Członkowie komisji są już powołani. W części komisji chętnych było za dużo, a w części za mało i tam robiliśmy dodatkowy nabór – wyjaśnia Zbigniew Dolata, pełnomocnik delegatury krajowego biura wyborczego w gminie Ostrów Wielkopolski.

Napisz do autora

Komentarze (4)
 • R
  rafał

  sobota, 5 października, 2019

  W związku z debatą , która odbędzie się proszę w imieniu wielu osób zadać pytanie: Dlaczego tak dużo pieniędzy przeznacza się na kościół katolicki w Polsce skoro brakuje pieniędzy na leczenie ludzi ?
  Czy oddzielenie kościoła od państwa w końcu nastąpi ?
  z góry dziękujemy
  wyborcy

  Odpowiedz
 • R
  Rec

  sobota, 5 października, 2019

  Precz z Kościołem.Pomoc jest istotna w leczeniu ludzi, dzieci.W pomocy ubogim osobom.Stanowcze nie mówię tym załamanym klecha, którzy tylko obawiają własne tylki.

  Odpowiedz
 • R
  R.

  sobota, 5 października, 2019

  @Gość
  Jesteś idiotą czy tylko udajesz?

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz