Wybiorą najpiękniejszy ogród w gminie. Startują zgłoszenia!

0
Fot. Gmina Ostrów Wielkopolski
Konkurs "Relaks w ogrodzie", czyli wybór najpiękniejszego ogrodu w gminie Ostrów Wielkopolski od lat cieszy się dużym powodzeniem. Ruszyła możliwość zgłoszeń do tegorocznej edycji. Zapisy trwają do 9 września, a na zwycięzców czekają praktyczne nagrody!

By zgłosić udział w konkursie, wcześniej należy zapoznać się z Regulaminem konkursu oraz wypełnić Kartę zgłoszenia. Ocena ogrodów rozpocznie się w II połowie sierpnia. Rozstrzygnięcie nastąpi we wrześniu.

Jury wybierze trzy najpiękniejsze ogrody, dodatkowo może przyznać (nie jest to obowiązkowe) wyróżnienia w 5 kategoriach:

  • kategoria I: „Ładne kwiatki”, czyli ogród kwiatowy;
  • kategoria II: „Królowa ula”, czyli ogród jako oaza dla pszczół i pszczołowatych;
  • kategoria III: „Niezłe ziółko”, czyli ogród ziołowo-warzywny;
  • kategoria IV: „Sielski-anielski”, czyli ogród z tradycyjnymi odmianami drzew, krzewów i krzewinek owocowych;
  • kategoria V: „Czas na zabawę”, czyli ogród przyjazny dzieciom

Kategoria „Królowa ula” zastąpiła znaną już „Wejście do domu”. Ma to być ukłon w stronę osób, które stwarzają pszczołom bezpieczne i ekologiczne warunki do życia. Pszczoły stanowią ważną część ekosystemu, niezbędną do zachowania różnorodności biologicznej, zapylają uprawy i dziko rosnące rośliny. Niestety, z roku na rok ich populacja spada. Powodów takiego zjawiska jest bardzo dużo. Owady chorują, zmagają się z niedoborem zróżnicowania pokarmu, zmianami klimatu czy intensyfikacją rolnictwa. Pomóżmy im przetrwać – mówi Anna Woźnica z Zespołu Promocji Gminy, członek jury.

Konkurs „Relaks w ogrodzie” wystartował w 2015 roku i cieszy się bardzo dużym powodzeniem. Co roku jury konkursowe ma coraz więcej do zobaczenia. W zeszłym roku do konkursu zgłoszono aż 30 ogrodów.

Fot. Gmina Ostrów Wielkopolski
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick