Wybieramy żelazko. Żelazko z jaką stopą wybrać? [artykuł sponsorowany]

0
Żelazko to jedno z tych urządzeń, których używamy niemal codziennie. Skutki źle dobranego żelazka mogą być bardzo bolesne – zwłaszcza jeśli na co dzień ubieramy się raczej ekstrawagancko i przepadamy za ubraniami uszytymi z delikatnych tkanin. Przypalone i świecące się kawałki materiału mogą zepsuć każdą stylizację. Żelazko z jaką stopą wybrać, aby jak najdłużej cieszyć się zadbanymi ubraniami? Sprawdź plusy i minusy każdego rozwiązania

Żelazko ze stopą ceramiczną, czyli najczęstszy wybór Polaków

Żelazka za stopą ceramiczną od lat podbijają serca naszych rodaków. Nie bez przyczyny – są niezwykle wytrzymałe, zapewniają dobry poślizg i prasowanie nawet najbardziej wymagających elementów, takich jak mankiety czy naszywki, trwa bardzo krótko. Żelazko ceramiczne jest bardzo odporne na upływ czasu – kupując je, masz pewność, że będzie służyć Ci co najmniej kilka najbliższych lat.

Wady żelazek ceramicznych? Przede wszystkim skomplikowane czyszczenie. Jeśli zdarzy Ci się przypalić powłokę takiego żelazka, musisz liczyć się z tym, że usunięcie zabrudzeń z jego stopy zajmie Ci przynajmniej kilka minut.

Teflon – powłoka prawie idealna

Teflon jest tworzywem, które świetnie sprawdza się nie tylko przy produkcji garnków i patelni, ale też nowoczesnych żelazek. Dzięki znakomitym właściwościom termoizolacyjnym gwarantuje niezwykle przyjemne i łatwe prasowanie. Powłoka ta nie przywiera do tkanin, dlatego bez obaw możesz wyprasować za jego pomocą nawet tak delikatne materiały, jak wełna czy len.

Tym, co przemawia na niekorzyść teflonu, jest jego podatność na uszkodzenia. Nawet najmniejsza ryska na takim żelazku może grozić zniszczeniem urządzenia, a w konsekwencji – przypaleniem ubrań.

Prosto z babcinego strychu – kilka słów o żelazku ze stopą aluminiową

Ciężkie, solidne i nieco vintage’owe – to słowa, które najlepiej oddają to, czym charakteryzują się żelazka z powłoką aluminiową. Choć jeszcze kilkadziesiąt lat temu cieszyły się niezwykłą popularnością, dziś mało kto decyduje się jednak na wybór tego rodzaju żelazka. I słusznie! Żelazko ze stopą aluminiową wykazuje bardzo niewielką odporność na zarysowania, sporym utrudnieniem jest też fakt, że taka powłoka ma skłonność do przywierania do różnego rodzaju materiałów. Negatywnej oceny żelazek ze stopą aluminiową nie równoważy nawet to, że są one zdecydowanie najtańszą propozycją w naszym rankingu – ich ceny zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych. Stanowczo odradzamy!

Stopa szafirowa – crème de la crème wśród dzisiejszych żelazek

Żelazko ze stopą szafirową przypadnie do gustu wszystkim, którym zależy na szybkim i efektywnym prasowaniu ubrań. Są niezwykle trwałe, a przez to odporne na zarysowania, dzięki czemu bez obaw możesz prasować ubrania ozdobione nitami, naszywkami czy guzikami. Ich wysoka jakość idzie w parze z ceną – wybierając żelazko ze stopą tytanową, musisz liczyć się z wydatkiem minimum 200 złotych.

Mamy nadzieję, że nasz poradnik pomógł Ci zdecydować, która powłoka żelazka sprawdzi się w Twoim przypadku najlepiej. Sprawdź ceny żelazek w NEONET i wybierz żelazko dla siebie.

lukasz.wojcieszek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick