Wtórek. Komputery od agencji

6
15 używanych, ale w bardzo dobrym stanie zestawów komputerowych trafiło wczoraj do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego we Wtórku w gminie Ostrów. Sprzęt przekazała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, która robi tak od kilku już lat i to na terenie całego kraju. Komputery wartości 12 tysięcy złotych trafią do biblioteki i świetlicy szkolnej.

Mimo że w szkolnej pracowni informatycznej komputerów nie brakuje, kolejny sprzęt to zawsze dodatkowy plus.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa jest największą tego typu agencją płatniczą w Polsce. Jej zadaniem jest wspieranie rozwoju obszarów wiejskich. – Przekazywanie niepotrzebnego, ale sprawnego sprzętu komputerowego jak najbardziej wpisuje się w tę ideę – mówi Przemysław Królak, kierownik ostrowskiego oddziału agencji.

Każdy zestaw wart jest około 800 złotych, 15 komputerów trawi do świetlicy szkolnej, pracowni przyrodniczej i biblioteki, którą czeka cyfryzacja.

Tylko w tym roku w Wielkopolsce przekazano 70 zestawów komputerów do różnych szkół i instytucji. Szykowane są kolejne tego typu akcje.

 

 

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

  1. no to szkoła ma problem za chwilę :(, bo trzeba będzie zezłomować te komputery.Czy zależy nam na tym aby dzieci korzystały ze starych komputerów, które już się nie nadają do niczego?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick