Wtorek dla gospodarzy. Polski Cukier wygrywa pierwszy mecz w półfinale

5
Kolejne emocjonujące widowisko w półfinale mistrzostw Polski za nami. We wtorkowe popołudnie w Toruniu doszło do meczu numer 3 w rywalizacji Polskiego Cukru z BM Slam Stal. Tym razem górą byli gospodarze, którzy zwyciężyli 84:78. Ponownie jednak nie obyło się bez sędziowskich kontrowersji. W rywalizacji mamy teraz stan 2:1 dla podopiecznych trenera Emila Rajkovića. Czwarty mecz w najbliższy czwartek, 17 maja w Toruniu.

Koszykarze ,,Stalówki” rozpoczęli wtorkowy mecz w świetnym stylu od prowadzenia 7:0, natomiast po 8 minutach było 14:9 dla podopiecznych trenera Emila Rajkovića. Gospodarze straty odrobili jeszcze w I kwarcie, która ostatecznie zakończyła się wynikiem 20:17 dla BM Slam Stal.

W drugich dziesięciu minutach oglądaliśmy zaciętą walkę. Gospodarze próbowali odrabiać straty. To im się powiodło w końcówce tej odsłony. W 18 minucie był remis 35:35, ale do przerwy to ostrowianie wygrywali 40:39.

Początek III kwarty należał do Polskiego Cukru, który w 24 minucie prowadził 50:42. Wtedy jednak żółto-niebiescy pokazali swój charakter. Grali konsekwentnie i spokojnie. Zanotowali kilka celnych rzutów z dystansu. Nie tylko odrobili straty, ale i w 29 minucie prowadzili 64:59. W IV kwarcie emocje były wielkie. Na pięć minut przed zakończeniem przewaga ostrowian wynosiła pięć punktów, ale od stanu 73:68 dla ,,Stalówki”, dziewięć punktów z rzędu zdobyli gospodarze, którzy objęli prowadzenie 77:73.

W ostatnich fragmentach ostrowianie walczyli o odrobienie strat. Doszło do dwóch kontrowersyjnych sytuacji. Nie odgwizdano przewinień przy rzutach Adama Łapety i Mateusza Kostrzewskiego. To wszystko sprawiło, że Polski Cukier ostatecznie sięgnął po wygraną 84:78.

redaktor wlkp24.info
bartosz.karasinski@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

 1. Coś czuje, że niestety ale sprawdzi się
  ,, jak ktoś nie wygrya 3-0, przegrywa 3-2″ , Toruń już takiej okazji nie popusci, złamali Stali i w czwartek zapewne zdominują całkowicie mecz. Obym się mylił

 2. A prawie wygraliśmy. Jak mogło dojść do dwóch kontrowersyjnych sytuacji ? ja rozumiem że sędziowie krzywdzą rywali, ale nas ?…to jest skandal

 3. Jeszcze podsumowanie sobotniego meczu. Cytat ze strony Plk:

  „Wydział Sędziowski PLK S.A. informuje, że dokonał szczegółowej analizy zdarzenia w końcowej fazie meczu BM Slam Stal – Polski Cukier rozegranego w dniu 12 maja br. w Ostrowie Wielkopolskim.
  Decyzja sędziów o zakwalifikowaniu zdarzenia jako „bez gwizdka” pomiędzy Markiem Carterem (BM Slam Stal) a D.J. Newbillem (Polski Cukier) była błędna. Należało orzec grę faul Marca Cartera.
  Biorąc pod uwagę kontekst decyzji (ostatnia akcja w meczu) w stosunku do sędziów prowadzących niniejsze zawody zostaną wyciągnięte konsekwencje.”
  Historii to już nie zmieni…

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick