Wszyscy strażacy w „musztardowych” strojach? Nie tak szybko

5
Koszt wymiany strojów strażackich z czarnych na "musztardowe" pochłonie mnóstwo pieniędzy w skali kraju. Na tak duży wydatek nie mogą sobie pozwolić poszczególne komendy, dlatego potrzebne będzie wsparcie. Poszukiwanie finansowania zapowiada bryg. Andrzej Bartkowiak, Wielkopolski Komendant Wojewódzki.

Za co kupić nowe stroje dla strażaków? To pytanie zadaje sobie pewnie wielu komendantów powiatowych Państwowej Straży Pożarnej w całym kraju. Od kilku tygodni pierwsze komplety strojów w kolorze „musztardowym” trafiły do pierwszych jednostek w tym do Ostrowa Wielkopolskiego. Telewizja Proart i portal wlkp24.info zapytały strażaków, jak pracuje im się w nowych ubraniach. Ci zachwalali krój, materiały, dużą liczbę dodatkowych kieszeni, w których mogą umieścić lub przypiąć sprzęt.

Problem w tym, że koszt jednego kompletu to kwota rzędu kilku tysięcy złotych. Przy kilkudziesięciu strojach dla całej jednostki kwota może być nie do udźwignięcia dla niektórych komend. Dlatego Wielkopolski Komendant Wojewódzki PSP bryg. Andrzej Bartkowiak zapowiada pomoc. Zaznacza jednocześnie, że wymiana strojów nie nastąpi z dnia na dzień.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

    • Prawda niech Owsiak pomoże im teraz. A nie tylko seniory, szpitale. Chyba już dosyć dostali.

    • głupoty gadacie… znając życie gdyby pomógł strażakom zamiast szpitalom pisaliście by czemu nie dał pieniędzy na szpitale. Mentalność polaków….

  1. strażacy już nie pomagają WOŚP ( ci zawodowi ,czyli PSP ,a o nich jest ten artykuł ),bo”dobra zmiana” zabroniła…

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick