Wspomnienia z Notre Dame. Niedawno byli w katedrze. Dzisiaj nie mogą uwierzyć w to, co się stało

3
W poniedziałkowy wieczór ogień strawił dużą część Katedry Notre Dame w Paryżu. Ten jeden z najważniejszych obiektów religijnych, kulturalnych i historycznych Europy był celem turystycznym milionów ludzi z całego świata. Także mieszkańcy naszego regionu wielokrotnie odwiedzali to katedrę i mimo upływu niemal doby od informacji o pożarze, nadal trudno uwierzyć w to, co się stało. Co czują ci, którzy odwiedzili tamto miejsce przed tragicznym poniedziałkiem?

ZOBACZ TEŻ: „Popłakałam się” – mówi Lucyna Haaso, ostrowianka mieszkająca we Francji

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. We Francy nie wolno nosić krzyżyków na szyi, ksiądz i zakonnica nie wyjdzie na ulicę w habicie, bo to obraża muzułmanów. Więc wyobrażam sobie jak bardzo obrażeni muszą być wyznawcy tej religii, gdy muszą przechodzić obok katedry.

    • Na szczęście dyrektor II LO razem ze swoją sekretarką odwiedził Notre Dame jeszcze przed pożarem razem z młodzieżą i nauczycielką francuskiego w ramach wymiany polsko-francuskiej.

  2. Ja tak jak nie jeden dyrektor szkoły nie znam języka francuskiego, ale mam przynajmniej doświadczenie w innych dziedzinach nie związanych z umiejętnością rozmowy w tym języku, chociaż bardzo powiązanym z tym przymiotnikiem.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick