DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Wsiadła za kierownicę, mimo że nie powinna. Trafiła na kontrolę policyjną

Okazuje się, że mimo wcześniejszego zatrzymania prawa jazdy wciąż nie brakuje osób, które decydują się wsiąść za kierownicę. Przykładem jest 25-letnia mieszkanka powiatu kaliskiego. 

25-latka zakaz prowadzenia pojazdów miała za nic. Mimo to wsiadła za kierownicę, ale pech chciał, że została ponownie zatrzymana przez policję. Do kontroli doszło w gminie Opatówek. Podczas czynności funkcjonariuszy okazało się, że miesiąc wcześniej kobiecie zostało zatrzymane prawo jazdy za rażące przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Dokumenty straciła wtedy na trzy miesiące. – Pomimo tego kobieta, zdecydowała się wsiąść za kierownicę auta. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, policjanci wystąpią do organu wydającego uprawnienia z wnioskiem o wydłużenie okresu zatrzymania dokumentu. 25-latka będzie mogła go odzyskać dopiero za sześć miesięcy – informuje podkom. Anna Jaworska-Wojnicz z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Od początku roku kaliscy policjanci zatrzymali już 163 dokumenty uprawniające do kierowania pojazdami. We wszystkich przypadkach powodem było rażące przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Policjanci nieprzerwanie apelują, że prędkość jest powodem większości wypadków drogowych, które nierzadko kończą się ciężkimi obrażeniami lub śmiercią!

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz