Wronów. Było zabójstwo, nie ma sprawcy

0
Śledczy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp umorzył wobec niewykrycia sprawcy postępowanie w sprawie zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, do którego doszło pomiędzy 23 a 24 października 2016 r. we Wronowie pod Pleszewem. Mężczyzna zmarł na skutek kastracji.

 O sprawie głośno pisały media, także te ogólnopolskie:

http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/poznan/wronow-znaleziono-cialo-57-latka-oprawca-byl-brutalny/w38ewrj

Postępowanie nadzorowane pierwotnie przez Prokuraturę Rejonową w Pleszewie zostało przejęte do dalszego prowadzenia przez Prokuraturę Okręgową w Ostrowie Wlkp. a czynność śledcze  powierzono funkcjonariuszom Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

W sprawie zgromadzono obszerny materiał dowodowy, w tym przeprowadzono szczegółowe przesłuchania kilkudziesięciu świadków, zabezpieczono szereg śladów poddanych opiniowaniu przez biegłych szeregu specjalności.

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy poddany został również opiniowaniu przez policyjnych profilerów, których zadaniem było stworzenie profilu osobowościowego sprawcy.

Pomimo przeprowadzenia szeregu czynności procesowych i pozaprocesowych, analiz i badań zabezpieczonych śladów nie uzyskano materiału dowodowego pozwalającego na przedstawienie zarzutów konkretnym osobom.

Z przyczyn formalnych wobec wyczerpania możliwości procesowych wydane zostało postanowienie o umorzeniu śledztwa w przedmiotowej sprawie.

Jednocześnie pomimo formalnego umorzenia postępowania w trybie procesowym pozostaje w zainteresowaniu organów ścigania i w przypadku uzyskania w przyszłości nowych materiałów dowodowych, ujawnienia nowych okoliczności związanych z popełnieniem tego przestępstwa lub w przypadku ustalenia sprawców przestępstwa zostanie niezwłocznie podjęta.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick