Wracają połączenia autobusowe na linii Ostrów – Krotoszyn

0
Fot. MZK Ostrów Wlkp.
Od 25 maja linia autobusowa K-1 ponownie będzie funkcjonować. Zostanie uruchomiona po tym, jak w pierwszej połowie kwietnia zawieszono jej kursowanie w wyniku rozprzestrzeniającego się koronawirusa.

Po tym jak w pierwszej połowie kwietnia przewoźnicy zawiesili kursowanie autobusów na linii Ostrów Wielkopolski – Krotoszyn do odwołania, wreszcie poznaliśmy datę powrotu do komunikacyjnej normalności. Kursy K-1 zostaną przywrócone w poniedziałek 25 maja, ale nadal będzie obowiązywał wakacyjny rozkład jazdy.

Linia K-1 będzie kursować w obu kierunkach pomiędzy ostrowskim Centrum Przesiadkowym a krotoszyńskim Dworcem PKS. Zawieszenie połączeń było spowodowane rosnącym zagrożeniem epidemiologicznym w naszym regionie i coraz większą liczbą zakażeń koronawirusem m.in. w powiecie krotoszyńskim. W tej chwili sytuacja się normuje, więc przewoźnicy zdecydowali o przywróceniu kursów autobusów.

W tej chwili pojazdy komunikacji miejskiej na linii K-1 kursują na następującej trasie: Ostrów Wielkopolski – Lamki – Łąkociny – Daniszyn – Mazury – Borowina Leśniczówka. Trasa powrotna: Borowina Leśniczówka – Mazury – Daniszyn – Łąkociny – Lamki – Ostrów Wielkopolski.

Godziny kursowania autobusów (od 25 maja)

  • Kursy z Ostrowa: 4:45, 6:45, 13:20, 15:30
  • Kursy z Krotoszyna: 5:45, 7:50, 14:25, 16:45
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick