DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Wóz strażacki za fortepian. Wyjątkowa akcja strażaków

Strażacy z OSP Kamień w Gminie Ceków-Kolonia (powiat kaliski) wielokrotnie wzywani są do pomocy przy gaszeniu pożarów, czy wypadków samochodowych. Niestety, ich wóz ma już 29 lat i sprawia co raz więcej problemów. Dlatego postanowili uzbierać pieniądze na nowy „Coraz większe wyzwania i wymagania oraz większa ilość sprzętu wymuszają na nas podjęcie takich kroków. Nowe auto pozwoli na szybsze i bezpieczniejsze dotarcie na miejsce zdarzenia oraz pozwoli zabrać cały niezbędny do akcji sprzęt. Będziemy mogli jeszcze skuteczniej udzielać pomocy osobom jej potrzebującym” – czytamy na stronie zbiórki.

Część pieniędzy na zakup wozu zostanie przeznaczona przez gminny samorząd, ale mundurowi potrzebują wkładu własnego. „Jeden z naszych druhów wpadł na wspaniały pomysł: zakupmy stary fortepian i poddajmy go renowacji, a zysk z jego sprzedaży wspomoże zakup i wyposażenie nowego auta! W naszej okolicy znajdują się  trzy firmy zajmujące się renowacją pianin i fortepianów, a w każdej z nich pracują nasi druhowie!” – piszą strażacy.

Strażacy wykonali wstępny kosztorys i wyliczyli, że pieniądze, które zbierają obejmą zakup zniszczonego fortepianu, gruntowną renowację, wymianę jego podzespołów i elementów, malowanie i lakierowanie oraz strojenie. Pieniądze ze sprzedaży odremontowanego fortepianu zostaną przeznaczone na wkład własny zakupu nowego wozu strażackiego. „Cena nowego auta to ponad 800 tys. zł. Mamy nadzieję, że dzięki różnym funduszom oraz dotacjom dużą część tej kwoty uda się zebrać. Jednak konieczny jest też wspomniany wkład własny jednostki. Dlatego każda złotówka zbliża nas do osiągnięcia tego cel. Mamy nadzieję, że pomysł renowacji fortepianu spotka się też z Państwa uznaniem. Wierzymy w Państwa wielkie serca i prosimy o wsparcie!”

LINK DO ZBIÓRKI ZNAJDZIECIE TUTAJ

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz