Wóz strażacki „Szaman” za 1,4 mln zł ma czworo rodziców chrzestnych [ZDJĘCIA]

0
fot. Adam Majewski/jarocin.pl
OSP Witaszyce może pochwalić się nowym wozem strażackim wartym 1,4 mln zł. Ciężki wóz ratowniczo-gaśniczy został poświęcony i przekazany druhom, którzy nadali mu imię "Szaman". Niektórzy z nich zostali także odznaczeni.

Niedziela była bardzo intensywnym dniem dla mieszkańców Witaszyc. Nie tylko przekazano strażakom z tamtejszego OSP nowy ciężki wóz ratowniczo-gaśniczy wart 1,4 mln zł, ale także zorganizowano festyn i… przecięto wstęgę na oddanej niedawno do użytku ulicy Zielonej w tej miejscowości.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

Nowy wóz strażacki otrzymał imię „Szaman”. Taki pseudonim miał Krzysztof Szymański, jeden ze strażaków-ochotników, który zmarł w ubiegłym roku w wieku 48 lat.

– Strażacy przekonali mnie, że jeśli kupować sprzęt to taki, który będzie już z XXI wieku. Jeżeli mamy ratować ludzi, to przede wszystkim sami strażacy muszą być bezpieczni w tym sprzęcie, z którego korzystają. Musi to też być sprzęt, który da największe gwarancje ratowania życia i mienia – powiedział Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina.

Wóz strażacki ma także rodziców chrzestnych. Zostali nimi Mirosława Szymańska i Beata Biel (matka i siostra zmarłego druha Krzysztofa Szymańskiego) oraz Zdzisław Regulski (emerytowany kierownik Referatu Spraw Obywatelskich w Urzędzie Miejskim w Jarocinie), a także Wiesław Schreiber (kierownik Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jarocinie).

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick