„Wolni ludzie i wolne sądy!” – kolejny raz protestowali przed ostrowskim sądem

25
Solidarnie z sędziami "Robimy to dla wszystkich" - pod takim hasłem odbył się ogólnopolski protest przed sądami. Miał też on miejsce pod Sądem Rejonowym w Ostrowie Wielkopolskim. Protestujący okazali swoją solidarność z sędzią Pawłem Juszczyszynem.

Kilkadziesiąt osób zebrało się punktualnie o godzinie 16.00 pod siedzibą Sądu Rejonowego w Ostrowie Wielkopolskim, by wyrazić swój sprzeciw wobec reformy sądownictwa i odsuwaniu „niewygodnych sędziów” od ich obowiązków. – W tym momencie każdy, tak jak Paweł Juszczyszyn stał się Pawłem J. tak np. ja mogę za moment stać się Jerzym W. – głosił Jerzy Wójcicki z Ostrowskiego Spaceru Protestacyjnego „Łańcuch Światła”.

Protestujący odśpiewali hymn Polski i głosili hasła „Wolni ludzie” oraz „Wolne sądy” wymachując flagami Polski i Unii Europejskiej. – Nikt nam prawa nie może odebrać. Do stanowienia o sobie, do protestowania i do wyrażania własnej opinii! – głosiła jedna z protestujących.

Wśród zgromadzonych byli także przedstawiciele ostrowskiego świata prawniczego. Nie wszyscy jednak chcieli dziś zabrać głos.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

25 KOMENTARZE

  • Senator Matecka wypowiada się, a pojęcia nie ma o tym co mówi jest archeologiem przecież. Lepiej żeby zajmowała się swoim fachem, a nie poszła prawo stanowić o ktorym nie ma pojęcia.

  • Skoro pani senator Matecka tak broni sadów, proponuje wszystkim poszkodowanym przez sądy udac się do senator Mateckiej po pomoc, widocznie uważa że nie ma żadnego problemu z sądownictwa i sądy świetnie funkcjonują.

  • Z kim gościu sie solidaryzujesz z ta czerwoną dynastia przecież to sędziowie zydo komuny kasta..

  • Xyz jak zwinąć 50 zł skromnej starszej kobiecie na stacji paliw. Sądy już uznały, że brak PRAWA JAZDY, OC, PRZEGLĄDU TECHNICZNEGO POJAZDU nie powoduje uczestnictwa w ruchu drogowym, w końcu jest KONSTYTUCJA PARTI OBŁUDNEJ.

 1. Ci ludzie sami się ośmieszają, ale kto im zabroni mamy demokrację jak ktoś chce z siebie płatna robić, to może to świadczy że w Polsce jest wolność.

 2. A p Matecka przecież chora a tak dziarsko depcze z deptaczami Czyżby była broniąca układy i kaste i ich wyroki jak np z Najsztubem i nie tylko Czy jej krytyka służby zdrowia też dotyczy tej że jako senator będzie mogła się leczyć w szpitalu warszawskim dla VIP MSW W jej mowie sama hipokryzja Czy jako wiceprezydent miała jakieś dokonania na rzecz miasta i potrzebujacych wsparcia itd itd Wróży to że będzie słabiutka senatorka

  • Po pierwsze nie trolle ale mieszkańcy miasta jak i Polski . Jeżeli tobie płacą to nie posądzaj innych . Gawłowski ci pomoże ? a może Neumann ?? Żałosny jesteś w tej obronie grupy która winna być od 30 lat na zielonej trawce jako rodem z komuny .

 3. I kasa leci na te relacje w całej Polsce. Zajmijcie się gospodarką a nie pierdołami!!!!! Sąd nie da zupy do miski…im w d…nie jest źle

 4. Co was pisowscy wyznawcy wreszcie otrzeźwi??!!!
  Nie wystarczy, że do Trybunału Konstytucyjnego PIS powołał towarzysza, prokuratora Piotrowicza i niejaką Pawłowicz świadomie popierającą ustawy niezgodne z Konstytucją.
  To nie jest żadna reforma to podporządkowanie sobie władzy sądowniczej tak by zagwarantować wieczne rządy miernot i ludzi o szemranej przeszłości.
  Niszczenie trójpodziału władzy ma znamiona zamachu stanu a działania władz już dawno nie maja wiele wspólnego z praworządnością.

 5. Co to był za zlot geriatrii? Toz to same dziadki i babcie tam były wychowane na komunie i tego im brakuje
  I tak KWI KWI KWI KWI OD 4 Lat

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick