„Wolne media, wolni ludzie, wolna Polska!”. Mieszkańcy protestowali na ostrowskim Rynku

26
Około 150 osób wzięło udział w proteście zorganizowanym w obronie wolności mediów. Zgromadzenie odbyło się we wtorkowy wieczór na ostrowskim Rynku. Był to jeden z 93 protestów zorganizowanych w tym samym celu na terenie całego kraju.

– To nie jest gra tylko o „Lex TVN”. To jest walka o wolne media – powiedział Jerzy Wójcicki, organizator protestu na ostrowskim rynku, który odbył się we wtorkowy wieczór. – Bez wolnych mediów demokracja umiera. Bez wolnych mediów nie będzie wolnych wyborów – wskazywał.

Takimi słowami rozpoczęło się jego przemówienie. Protest przyciągnął na płytę Rynku w Ostrowie Wielkopolskim około 150 osób. Nie było to jedyne zgromadzenie mające na celu zamanifestowanie solidarności z mediami. Podobnych na terenie całej Polski odbyło się kilkadziesiąt. W różnych miejscach kraju mieszkańcy wyrażali sprzeciw wobec tłamszenia mediów i domagali się pozostawienia ich wolnymi.

Uczestnicy zgromadzenia skandowali m.in. hasło: „Wolne media, wolni ludzie, wolna Polska”. Niektórzy przynieśli transparenty. Można było na nich przeczytać: „Ręce precz od wolnych mediów”, „wolne media”, „#LexTVN”, „TVP łże jak PiS”.

Uczestnicy protestu oraz osoby, które zabrały głos publicznie podczas manifestacji, podkreślały, jak ważne dla funkcjonowania demokracji są wolne i niezależne media, które pomagają widzom, czytelnikom i słuchaczom zrozumieć świat.

ZOBACZ TRANSMISJĘ LIVE NA NASZYM FANPAGE’U

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

26 KOMENTARZE

 1. Obiektywnych mediów już nie ma. TVP zawsze działała prorządowo, czy za PRL, czy za PO, czy też za PIS. Natomiast TVN działa im na przekór, i tu władzę boli. Natomiast wszystkie stacje są zgodne w jednej sprawie-pandemii, szczepionek, 4 fali, delty, lambdy aż do znudzenia. Wspólnie oszukują społeczeństwo. I o co ten hałas? Czy będą jedne, państwowe stacje, czy będą konkurencyjne, prywatne – dla nas, szaraków nic się nie zmieni. Jedyne wyjście-wyłączyć TV.

 2. Powoli kończy się już demokracja. Najpierw położyli łapę na TVP i uczynili z niej propagandową tubę, jeszcze gorszą niż za czasów komuny. Później uciszyli Polsat, przejęli tytuły regionalnych gazet kupione przez Orlen, a teraz biorą się za TVN.
  Na końcu wyłączą niewygodne portale internetowe i zostanie tylko Reżim24h

 3. Mieszko Mieszko nasz koleżko, jeżeli nie widzisz różnicy pomiędzy poziomem zakłamania, skalą propagandy i epatowaniem ordynarnym prymitywizmem przekazu TVP w czasach pisowskich, a tym co było kiedyś, to znaczy, że albo jesteś ślepy i głuchy, albo po prostu za głupi, żeby to racjonalnie ocenić.

 4. Pani suweren … występ pierwsza klasa. Znowu media społecznościowe będą miały bekę. Tylko najgorsze jest to, że tu trzeba płakać a nie się śmiać.

 5. Nie za głupi tylko za daleko widzący, od 1,5 roku odciąłem się od jednych i drugich i czuję się z tym bardzo dobrze. A tacy jak Ty wychodzą na ulicę, robią z siebie pajaców bo i tak już są z ręką w nocniku, było iść na wybory w 2015 albo mądrzej głosować. Teraz to jest tylko skowyt frustrata sądząc po Twojej wypowiedzi. Oni ludzi mają gdzieś, to jest ich wojenka i mydlenie oczu. Wspomnisz moje słowa.

  • Pajaców mówisz… Proponowałbym poczytać jaką „ofertę” ma partia rządząca na kolejne kroki w kierunku opanowania mediów. Np. portale internetowe. Można schować głowę w piasek i udawać, że się nic nie dzieje. Ale pobudka przyjdzie. Do jednych wcześniej, innych później. I zaboli.

 6. NA TVN i TAK NIC NIE MA więć mogą to wyłączyć… ile mozna puszczać durne programy typu Szkoła itp, albo te śmieszne kuchenne rewolucje… 0 jakiś nowych filmów czy sportu…

  • Wobec tego powinni wyłączyć TVPis w całości, bo tam tylko durne programy oraz fałszowanie rzeczywistości, szczucie ludzi na innych ludzi, kłamstwa i wciskanie kitu, że „jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej”. Komuna bis.

  • Durne programy trafiają się wszędzie, ale TVPis to SZCZUJNIA i zaprzeczenie NIE ZWIĄZANEGO Z ŻADNĄ PARTIĄ dziennikarstwa.

  • Rozumiem, że jeździsz tylko polskimi samochodami… ups, nie ma takich. Korzystasz z telefonów tylko polskiej produkcji… ups, też nie ma? Długo wyliczać?

  • Patrioto od siedmiu boleści, naucz się poprawnie pisać w języku ojczystym. Zdanie zaczynamy dużą literą, przymiotniki piszemy małą literą (zatem powinno być: „polską stacją”). Z czym jeszcze u ciebie kiepsko?… No tak – ze znakami diakrytycznymi i interpunkcją.
   Wycieracie sobie gęby patriotyzmem, ale pojęcia nie macie, czym tak naprawdę on jest.

 7. Występ Magdy M., matki stadka dzieci, napranej z puszką piwa w ręce to głos suwerena, popleczników partii rządzącej. To dla nich te komedie sejmowe, 500+, 300+ czy co tam jeszcze sobie wymyślą.

 8. Do roboty obrońcy żydów i obcego kapitału. Przez takich jak wy Polska zawsze będzie na kolanach PATOLOGIA i sprzedawczyki ojczyzny. Jak boicie się Ameryki to wypad do ruskiego, on was obroni.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick