DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Wójt Żelazkowa "pije tak, jak wszyscy"? Uwaga! TVN zainteresowała się jego ekscesami [WIDEO]

Wójt gminy Żelazków był bohaterem programu Uwaga! TVN. Stało się o nim głośno już w 2015 roku. Ktoś nagrał, jak udziela ślubu cywilnego. W materiale wideo można było dostrzec, że jego zachowanie może wskazywać na stan po spożyciu alkoholu. Materiał trafił do internetu. W ostatnich miesiącach całą Polskę obiegły materiały wideo z dożynek, na których główny bohater reportażu dziennikarzy „Uwagi” przemawia bełkotliwym głosem. Bez echa nie przeszedł też jego „występ” z zespołem Pectus, kiedy przechadzał się po scenie w koszulce FC Barcelony, prosząc wokalistę o mikrofon.

Z materiału wynika, że wójt cieszy się dużym poparciem mieszkańców. „Kiedyś się czekało, trzeba się było wpisać, na którą godzinę. A teraz… proszę bardzo. Wchodzi się, parę sekund, dziękuję” – mówi jeden z mieszkańców. Na pytanie dziennikarki, „co ludzie przynoszą” wójtowi, że od ręki załatwiane są ich sprawy, pada odpowiedź: „A co mogą przynosić alkoholikowi?”.

Ostatnim głośnym incydentem, w który był zamieszany wójt gminy Żelazków, było jego zachowanie podczas I Kaliskiego Marszu Równości. Włodarz, który wówczas przebywał w Kaliszu prywatnie, zdawał się być pod wpływem alkoholu, ale nie to było powodem zatrzymania go przez poznańską policję ochraniającą marsz. – Mężczyzna w wieku około 60 lat zaczął się szarpać z policjantami i naruszył ich nietykalność cielesną. W związku z tym został zatrzymany – poinformował wówczas portal wlkp24.info mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu. Badanie alkomatem wykazało, że miał w wydychanym powietrzu 1,9 promila alkoholu. Również ten wątek został poruszony w materiale reporterów stacji TVN.

Napisz do autora

Komentarze (3)
 • O
  Obserwator

  czwartek, 10 października, 2019

  Uwaga TVN sama z siebie nie odkryła wójta w Żelazkowie, ktoś „życzliwy” zadziałał.

  Odpowiedz
 • G
  gosc

  czwartek, 10 października, 2019

  oglądam ten reportaż i to co widzę mnie przeraża. Gdzie my mieszkamy w Polsce czy może Białorusi lub innym komunistycznym państwie. Ludzie wypowiadający się w sprawie nie widzą nic zdrożnego w zachowaniu pseudo samorządowca.Coś co jest normą w ościennych gminach czyli :budowa dróg, boisk, sal, oświetlenia….itd.,itd. dla nich jest zjawiskiem wręcz nieosiągalnym, coś co otrzymaliśmy od miłościwie nam panującego wójta jako dobro za które powinniśmy być dozgonnie wdzięczni. Ludzie opanujcie się i przejrzyjcie na oczy. Jeden z wypowiadających się oznajmia cyt:”A który chłop nie jest myśliwym? Wszyscy tu polują na kobiety – słyszymy od jednego z mieszkańców”-oświadczam panu, żeby lepiej dobierał słowa, jeżeli pańska żona pozwala panu polować na inne kobiety to niech sobie poluje i nawet niech zdobycz przynosi do domu. Sprawa druga to pytam gdzie jest w tej chwili Państwo , gdzie jest minister MSWiA, gdzie jest minister sprawiedliwości , którzy nie reagując robią przyzwolenie do tego typu zachowań? Szlak mnie trafia jak słyszę ile to jest robione w gminie-przecież facet dostaje za swoją pracę wynagrodzenie i to takie o którym zwykły kowalski może tylko śnić. Facet na wizji łże jak nie powiem kto, nawet nie wie że Lady Pank nie ma utworu pt”Sen o Warszawie”a ”Stacja Warszawa” a podobno go z nimi śpiewał,Mardaret wręczał kwiaty a nie śpiewał z Kukizem nie wpuścili go na scenę, to że w pracy nie piję -no proszę was no śmiech na sali, przecież nawet ktoś kto nie jest zainteresowany całą sprawą wie że wójt niejednokrotnie bywał w pracy po spożyciu i to dużym i bynajmniej nie wody sodowej.Ostatnia już kwestia , która dotyczy samej stacji , która przygotowywała reportaż: jeżeli chcecie aby materiał być rzetelny a nie tylko ciekawy[pod publiczkę] przygotujcie się lepiej , dobierajcie rozmówców którzy maja coś istotnego do powiedzenia a nie kogoś kto gada bzdury dodatkowo ośmieszając i tak już upadłą moralnie gminę.

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz