DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Wójt usłyszał zarzut. Sprawa trafi do sądu

Wójt gminy Kraszewice usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości. Jak informuje prokuratura, przyznał się do popełnienia przestępstwa. Akt oskarżenia w tej sprawie zostanie skierowany do sądu.

Wójt gminy Kraszewice usłyszał zarzut w związku z postępowaniem dotyczącym prowadzenia przez niego samochodu znajdując się w stanie nietrzeźwości. Do zdarzenia doszło 10 lutego 2023 roku. Tydzień później włodarz wydał oświadczenie, w którym przeprosił za swoje zachowanie. „Jest mi niezmiernie przykro i wiem, że taka sytuacja nie powinna się wydarzyć. Naraziłem na uszczerbek nie tylko własne imię, ale i dobre imię naszej gminy, o które osobiście tak zabiegałem. Nic nie usprawiedliwia mojego czynu, dlatego z tego miejsca apeluję, nie popełniajcie mojego błędu. Dobry anioł jednak musiał nade mną czuwać, że nikomu postronnemu nic się nie stało” – napisał.

Sprawą zajęła się prokuratura. Od włodarza pobrano natomiast krew do badań, ponieważ nie chciał się poddać badaniu alkomatem na miejscu zdarzenia. Jak poinformował na początku marca prokurator Maciej Meler z Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim, wykazało ono ponad 2,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Pod koniec kwietnia postawiono mu natomiast zarzut z art. 178a, par. 1 Kodeksu Karnego, a więc prowadzenia w stanie nietrzeźwości pojazdu mechanicznego. – W toku postępowania mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstwa. Prokurator planuje zakończyć postępowanie i skierować akt oskarżenia do sądu – informuje prokurator Marcin Kubiak.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz