Wójt Kuroszczyk o wynagrodzeniach pracowników pomocy społecznej: „Pochylamy się nad tematem”

4
Od kilku tygodni trwa protest pracowników socjalnych, którzy domagają się wyższych wynagrodzeń. Jak tłumaczą, ich praca nie należy do łatwych, a wysokość pensji pozostawia wiele do życzenia. Ten temat poruszył na I sesji Rady Gminy Ostrów Wielkopolski wójt Piotr Kuroszczyk, który zaznaczył, że nie zostaje obojętny w tej sprawie.

Pod koniec I sesji Rady Gminy Ostrów Wielkopolski głos zabrał wójt Piotr Kuroszczyk, który złożył życzenia pracownikom socjalnym. 21 listopada przypadało ich święto. Tym razem było ono jednak okupione smutnymi nastrojami, a to za sprawą ogólnopolskiego protestu, który trwa od kilku tygodni.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

Już w październiku informowaliśmy o tym, że 11 pracownic Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przygodzicach tego samego dnia złożyło wnioski o udzielenie urlopu na żądanie. Oznaczało to, że 15 października w pracy była wyłącznie kierownik placówki Agnieszka Olejniczak.

POWIĄZANE: Czarny Tydzień w Pomocy Społecznej. Pracownicy chcą podwyżek

Tygodnie mijają, a protestują nie otrzymali od Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbiety Rafalskiej satysfakcjonującej odpowiedzi. Zdają sobie z tego sprawę m.in. włodarze poszczególnych gmin, którzy zauważyli problem. – Razem z panią skarbnik pochylamy się nad tym tematem (wysokości wynagrodzeń – przyp. red.) – powiedział wójt gminy Ostrów Wielkopolski, Piotr Kuroszczyk. – Faktycznie, jest trochę zaniedbań w zakresie płac, że tak delikatnie powiem – zauważył włodarz, który zapowiedział, że w czwartek odwiedzi pracownice gminnego ośrodka.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. Porównanie pracy pracowników socjalnych (szczególnie tych pracujących w terenie i z trudnym klientem) do pracy urzędników i ich wynagrodzeń rzeczywiście można nazwać „pochyleniem nad tematem”

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick