Wójt gminy Bralin zostaje? Znamy wyniki referendum!

0
Piotr Hołoś, dotychczasowy wójt gminy Bralin w powiecie kępińskim, zostaje na stanowisku. W minioną niedzielę odbyło się referendum w sprawie jego odwołania. Wynik głosowania nie ma jednak żadnego znaczenia, ponieważ nie zebrano wystarczającej frekwencji.

Mieszkańcy zażądali referendum w sprawie odwołania wójta gminy Bralin oraz tamtejsze rady gminy. Ich zdaniem władza zatajała informację dotyczącą budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. Dodatkowo mieli nie poinformować o ryzyku inwestowania w okolicy przebiegu linii, a także mieli wydać pozytywną opinię w konsultacjach społecznych, choć wcale nie zostały one przeprowadzone.

Data referendum została wyznaczona na 22 maja, czyli minioną niedzielę. Wójt oraz rada gminy zostaliby odwołani nawet w przypadku jednego głosu przewagi. Wybory jednak nie są ważne, ponieważ frekwencja wyniosła 8,4% z wymaganych 40%. Do referendum poszło 395 osób.

Jak informuje Radio SUD, za odwołaniem wójta było 359 osób, przeciw – 39 osób. Było też sześć głosów nieważnych. Za odwołaniem rady gminy były 363 osoby, a 28 osób zagłosowało przeciw. Cztery głosy były nieważne.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick