Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.
Zostały podane limity ogólne dla każdego z województw oraz limity do wykorzystania na inwestycje długoletnie. – Fundusz Dróg Samorządowych jest stabilnym programem obliczonym na wiele lat, z którego możliwe będzie dofinansowanie zadań wieloletnich, co pozwoli na realizację większych inwestycji, które dotychczas były przez samorządy odkładane. W ciągu 10 dziesięciu lat na zadania infrastrukturalne realizowane przez samorządy przeznaczymy 36 mld zł. Jeszcze nigdy na drogi powiatowe i gminne nie trafiły tak duże środki – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
Województwo Wielkopolskie jest jednym z czterech na 16 województw, które uplasowały się na szczycie listy pod względem wysokości przekazanych środków. Największą kwotę otrzymało województwo mazowieckie – ponad 301 milionów złotych. Zaraz za nim znalazło się województwo lubelskie – ponad 258 milionów złotych. Trzecie w kolejności jest właśnie Wielkopolska z budżetem ponad 228 milionów złotych. Zaraz za nią jest województwo podlaskie i ponad 200 milionów złotych.
Każde z województw z otrzymanej kwoty ma wygospodarowany limit na zadania wieloletnie. W przypadku Wielkopolski jest to ponad 92 miliony złotych.
W terminie 14 dni od daty otrzymania informacji o wysokości środków FDS (informacja została ogłoszona 19 lipca), wojewodowie ogłoszą nabory wniosków na 2020 rok. Dofinansowanie z FDS dla zadań powiatowych i gminnych jest uzależnione od dochodów jednostek samorządu terytorialnego. Im niższy dochód własny, tym większa wartość dofinansowania, przy czym maksymalne dofinansowanie może wynieść do 80% kosztów realizacji zadania.
poniedziałek, 22 lipca, 2019
Na 2 i 4 miejscu lubelskie?
wtorek, 23 lipca, 2019
Wielkopolsce gdzie wybory wygrywa Miller i Kopacz zasadziłbym kopa komuś w coś, a nie dawał pieniądze na drogi.
wtorek, 23 lipca, 2019
A z listy pis startowała pani z psl z drugiego miejsca a lichocka z trzeciego