Wojewoda Łukasz Mikołajczyk ma drugiego zastępcę

2
Fot. UW Poznań
Maciej Bieniek został powołany na stanowisko II wicewojewody wielkopolskiego. Były burmistrz Obrzycka ma odpowiadać m.in. za sprawy obywatelskie i obsługę cudzoziemców.

Wojewoda Łukasz Mikołajczyk ma drugiego zastępcę. Po tym jak pod koniec marca 2019 roku premier Mateusz Morawiecki powołał na stanowisko I wicewojewody Anetę Niestrawską, teraz podpisał dokument, który powołuje Macieja Bieńka na stanowisko II wicewojewody.

Do obowiązków nowego wicewojewody w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu będą należeć m.in.: nadzór nad sprawami obywatelskimi i obsługą cudzoziemców, nadzór nad działalnością administracji zespolonej (inspekcji farmaceutycznej, handlowej oraz inspekcji ochrony roślin i nasiennictwa). II wicewojewoda wielkopolski zajmie się także Wojewódzkim Zespołem ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Województwie Wielkopolskim, a także Państwową Strażą Łowiecką i Państwową Strażą Rybacką w Poznaniu.

Maciej Bieniek urodził się 14 lipca 1981 roku. Pochodzi ze Szczecinka, a od 2008 roku mieszka w Obrzycku. Ukończył III Liceum Ogólnokształcące w Szczecinku. Od 2010 roku (przez trzy kadencje) był burmistrzem Obrzycka. W 2006 roku zdobył tytuł magistra w Europejskiej Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Warszawie na kierunku prawo. W 2013 roku ukończył studia podyplomowe z zakresu: zarządzania oświatą, organizacji pomocy społecznej, przygotowania pedagogicznego. W 2019 roku ukończył studia podyplomowe EMBA w Wyższej Szkole Usług i Handlu w Poznaniu. Pracował m.in. w Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinku na stanowisku kierownika ds. organizacji i logistyki. Od 2008 roku przez dwa lata był wychowawcą w Zakładzie Karnym we Wronkach. Urząd burmistrza piastował do 2020 roku.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick