Wody w kranach mniej, a deszczu nie widać. Jak oszczędzać?

5
Letnia aura nas rozpieszcza, ale upały mają swoje konsekwencje. Choć te największe mamy już za sobą, to wciąż borykamy się z brakiem deszczu, a co za tym idzie z suszą. Zraszacze, węże ogrodowe idą w ruch, wielu mieszkańców Ostrowa skarży się na niskie ciśnienie wody w kranach. Zużywamy jej znacznie więcej niż w ostatnich miesiącach, a wcale nie musimy.
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

  1. Problemem nie jest brak wody,tylko brak rozbudowy i przebudowy sieci rurociągów.W rejonie w którym ja mieszkam,wodę dociągano w latach 60-tych ,dziś tak rozbudowało się osiedle,że przekroje rur po prostu nie pozwalają na dostarczenie tyle wody aby zapewnić ją z odpowiednim ciśnieniem!Dlatego jeżeli wprowadzą zakaz podlewania i sypać będą się mandaty,polecam odesłać ich do firmy WOD-KAN ,bo to oni mają zapewnić właściwe parametry mediów które dostarczają i biorą za to pieniądze!

    • No dziwne, że w okresie jesienno zimowym infrastruktura wystarcza! Jesli studnia pusta to zwiększenie rozmiaru wiadra nie sprawi, że będzie z czego zrobic kawę.
      Potrafimy biadolic na wodkan srodkan i itp a syfimy w koło na potęgę. Do pieca ładujemy najwiekszy syf, jak wygląda powietrze w Ostrowie zimą?

  2. Wszędzie leje w innych rejonach Polski a u nas i w okolicy niestety od dawna ani kropli deszczu. Zapowiadali nie raz ale nas zawsze mija. Takiej suszy dawno nie było. Sam mam trawę w koło domu ale odpuściłem podlewanie. Wodę trzeba oszczędzać. Trudno że się chodzi jak po suchym sianie. Nie chodzi tu o koszty podlewania. Wiadomo jak się płaci za ścieki to sumy są nie takie małe. Ale jak oszczędzać wodę to oszczędzać. Bo jak tak dalej pójdzie to za parę lat braknie wody w kranach.

  3. Lodowce podobno topnieja i wody nie ma. Sopot podobno już dawno miał być pod wodą ale jakoś jej brakuje. Te lodowce jak i globalne ocieplenia oraz smog to tylko pic na wodę aby biznes się na tym liczy

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick