DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Wnuk wielkiego artysty o relacjach z "Dziadasem" i... Krzysztofie Komedzie

„Taka piosenka, taka ballada” to tytuł koncertu z cyklu „Poezja w odsłonie muzycznej”, który już regularnie przygotowują uczniowie i nauczyciele ostrowskiego I LO. Dziś miała miejsce dziesiąta edycja koncertowania pamięci znanych i cenionych polskich twórców. Na bohatera wybrali Wojciecha Młynarskiego, autora ponad dwóch tysięcy tekstów piosenek, które wykonywali najwięksi polscy artyści.

Koncert był tym szczególniejszy, że w pierwszym rzędzie widowni zasiadł Stanisław Kieniewicz, wnuk Wojciecha Młynarskiego, syn Agaty – córki tekściarza. – Odkąd przejąłem funkcję prezesa Fundacji im. Wojciecha Młynarskiego często odwiedzam różne wydarzenia ku pamięci mojego dziadka. Nie da się ukryć, że młodzież najczęściej najbardziej się do tego przykłada. Ja zresztą myślę, że dziadkowi najbardziej podobałoby się właśnie takie „młodzieżowe” prezentowanie jego utworów – powiedział dziś w wywiadzie dla Telewizji Proart Stanisław Kieniewicz. Przed muzycznym recitalem wskazał też, że najbardziej czeka na takie piosenki jak „Moje serce to jest muzyk” czy „Żyj kolorowo” Ewy Bem – to jego ulubione.

Koncert poprzedził wywiad z wnukiem Młynarskiego, który opowiadał o relacjach z Wojtasem Dziadasem – jak nazywał ojca swojej matki, o tym co uważa za największy przepis na sukces swojego dziadka, ale – co najciekawsze – opowiadał o przyjaźni Wojciecha Młynarskiego z Krzysztofem Komedą-Trzcińskim – kompozytorem, pianistą i absolwentem ostrowskiego I LO (ówczesnego Gimnazjum Męskiego).

Relacja z koncertu w jutrzejszych „Wydarzeniach” telewizji Proart o 17:20, 20:00 i 22:30.

Napisz do autora

Komentarze (1)
  • Z
    znajoma

    sobota, 16 czerwca, 2018

    Proszę o zmianę nazwiska uczennicy na Bielecka, imię Nikola, dziękuję

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz