Wnuk wielkiego artysty o relacjach z „Dziadasem” i… Krzysztofie Komedzie

1
Ojca swojej matki nie nazywał "dziadkiem", lecz Wojtasem Dziadasem. Nigdy nie grał z dziadkiem w piłkę, za to wręcz musiał jeździć z nim na narty i chodzić na tenisowe korty. Dzisiaj niezwykle ceni lekkość słów piosenek "Dziadasa" i ceni mądrości życiowe, które przemycał do piosenek pisanych m.in. dla Ewy Bem. Dzisiaj w I Liceum Ogólnokształcącym w Ostrowie Wielkopolskim gościł Stanisław Kieniewicz, wnuk Wojciecha Młynarskiego. Zaproszony został z okazji specjalnego koncertu.

„Taka piosenka, taka ballada” to tytuł koncertu z cyklu „Poezja w odsłonie muzycznej”, który już regularnie przygotowują uczniowie i nauczyciele ostrowskiego I LO. Dziś miała miejsce dziesiąta edycja koncertowania pamięci znanych i cenionych polskich twórców. Na bohatera wybrali Wojciecha Młynarskiego, autora ponad dwóch tysięcy tekstów piosenek, które wykonywali najwięksi polscy artyści.

Koncert był tym szczególniejszy, że w pierwszym rzędzie widowni zasiadł Stanisław Kieniewicz, wnuk Wojciecha Młynarskiego, syn Agaty – córki tekściarza. – Odkąd przejąłem funkcję prezesa Fundacji im. Wojciecha Młynarskiego często odwiedzam różne wydarzenia ku pamięci mojego dziadka. Nie da się ukryć, że młodzież najczęściej najbardziej się do tego przykłada. Ja zresztą myślę, że dziadkowi najbardziej podobałoby się właśnie takie „młodzieżowe” prezentowanie jego utworów – powiedział dziś w wywiadzie dla Telewizji Proart Stanisław Kieniewicz. Przed muzycznym recitalem wskazał też, że najbardziej czeka na takie piosenki jak „Moje serce to jest muzyk” czy „Żyj kolorowo” Ewy Bem – to jego ulubione.

Koncert poprzedził wywiad z wnukiem Młynarskiego, który opowiadał o relacjach z Wojtasem Dziadasem – jak nazywał ojca swojej matki, o tym co uważa za największy przepis na sukces swojego dziadka, ale – co najciekawsze – opowiadał o przyjaźni Wojciecha Młynarskiego z Krzysztofem Komedą-Trzcińskim – kompozytorem, pianistą i absolwentem ostrowskiego I LO (ówczesnego Gimnazjum Męskiego).

Relacja z koncertu w jutrzejszych „Wydarzeniach” telewizji Proart o 17:20, 20:00 i 22:30.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick