Włamywacz za kratkami

0
Ostrowscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże i włamanie do mieszkań na terenie Ostrowa Wielkopolskiego. 23-latek usłyszał w sumie cztery zarzuty. Straty powstałe na skutek jego przestępczej działalności oszacowano na kwotę ponad 4,5 tys. złotych.

W ostatnim czasie funkcjonariusze ostrowskiej komendy zostali powiadomieni o kradzieżach mieszkaniowych. Ze zgłoszeń wynikało, że sprawca z mieszkań skradł m. in. sprzęt elektroniczny, biżuterię czy rower. Co ciekawe, w jednym z mieszkań uwagę mężczyzny zwróciło obuwie znanej marki. Złodziej postanowił „wymienić” swoje buty – na miejscu skradzionych pozostawił te, w których przyszedł.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy tych przestępstw. Z informacji, które posiadali wynikało, że ze zdarzeniami może mieć związek mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego. Policjanci zatrzymali wytypowanego przez siebie mężczyznę w minioną środę. Na podstawie zebranego materiału dowodowego funkcjonariusze przedstawili 23-latkowi cztery zarzuty. Mężczyzna odpowie za kradzieże oraz kradzież z włamaniem – mówi st. sierż. Małgorzata Łusiak, oficer prasowy KPP Ostrów Wlkp.

Policjanci w trakcie działań odzyskali część skradzionego mienia. Przesłuchiwany mężczyzna przyznał się do dokonania przestępstw. Jak się okazało, mężczyzna już wcześniej był karany za podobne czyny. Teraz 23-latek odpowie w warunkach recydywy, za co grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick