Władze Ostrowa Wielkopolskiego przekazały 100 tys. zł na specjalistyczne urządzenie dla szpitala

0
Fot. UM Ostrów
Najpierw 100 tys. zł na respirator i specjalistyczne łóżek do izolacji chorych, a teraz kolejne tyle na specjalistyczne urządzenie do diagnostyki molekularnej. Władze Ostrowa Wielkopolskiego przekazały z budżetu miasta kolejne pieniądze dla ostrowskiego szpitala. "Wprawdzie Miasto nie jest organem prowadzącym szpital, jednak wspólne działania dla bezpieczeństwa ostrowian są teraz szczególnie ważne. Wierzę, że nowy sprzęt dobrze posłuży naszym mieszkańcom" - mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Urządzenie trafi do pracowni mikrobiologicznej ostrowskiego szpitala. Dzięki niemu oczekiwanie na wyniki testów ma się skrócić. Mowa m.in. o testach na obecność koronawirusa, ale nie tylko, bo także grypy, zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych u dzieci i noworodków, boreliozy w płynie mózgowo-rdzeniowym, zakażeń przenoszonych drogą płciową i innych.– Aparat ma możliwość analizy w jednym czasie do 24 prób, dzięki czemu dostosowuje się do potrzeb laboratorium oraz zaistniałej sytuacji epidemiologicznej – wyjaśnia Piotr Skoczylas, zastępca dyrektora ds. ekonomiczno-finansowych ostrowskiego szpitala.

CZYTAJ: Rafał Trzaskowski odwiedzi nasz region przed II turą wyborów prezydenckich

Dzięki temu urządzeniu szpital ma także oszczędzić na krótszej hospitalizacji pacjentów w związku z szybszą diagnostyką. Aparat może wykonać 100 testów dziennie, a jego koszt to 350 tys. zł.

To kolejne wsparcie szpitala przez Miasto Ostrów Wielkopolski. W marcu br. prezydent Beata Klimek przekazała darowiznę w wysokości 100 tys. zł na zakup specjalistycznego sprzętu lekarskiego – respiratora oraz łóżek do izolacji chorych. Kolejne 100 tys. zł na ten cel, w imieniu ostrowskiej grupy kapitałowej, przekazał Bartosz Ziółkowski, prezes Centrum Rozwoju Komunalnego.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick