Wkrótce ruszy budowa nietypowego osiedla [ZDJĘCIA]

0
Dwupoziomowe apartamenty, tarasy i podziemne parkingi, a do tego tereny rekreacyjne oraz alejki do biegania w sąsiedztwie nowego przedszkola, restauracji i lokali usługowych. O czym mowa? O Zielonych Tarasach – nowym osiedlu, które już wkrótce ma powstać w Jarocinie. To zupełnie nowa propozycja dla tych bardziej zamożnych, którzy chcieliby zamieszkać we własnym "M".

Takiego osiedla w Jarocinie jeszcze nie było. Jarocińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego rozpocznie niebawem budowę bloków o wyższym standardzie niż te projektowane dotychczas. Miejska spółka planuje wybudować 144 mieszkania w nowoczesnej architekturze z dużą ilością zieleni, która ma uatrakcyjnić ten teren, ale elementów mających przyciągnąć potencjalnych nabywców ma być znacznie więcej.

Mowa m.in. o restauracji, lokalach usługowych czy podziemnych garażach na 114 samochody oraz kolejnych 108 miejscach parkingowych na powierzchni. Podwyższony standard mieszkań to także wyższa kwota za metr kwadratowy, która ma wynieść ok. 4200 – 4400 zł brutto.

Fot. JTBS

70 proc. ze 144 mieszkań będzie dostępnych w formie bezpośredniej sprzedaży, a pozostałe 30 proc. przeznaczonych zostanie do nabycia w postaci partycypacji z opcją wykupu po 15 latach. Oznacza to, że po zakończeniu okresu kredytowania przez JTBS, najemca będzie mógł objąć mieszkanie na własność.

Formalności związane z przetargiem na budowę osiedla oraz przekazaniem placu budowy wykonawcy, mają zostać sfinalizowane do końca 2019 roku.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick