Wkrótce III Mikołajkowy Icematowy Happening Biegowy. Trwają zapisy!

0
materiały organizatora
Po raz trzeci sympatycy biegania będą mieli okazję stanąć do rywalizacji w ramach Mikołajkowego Icematowego Happeningu Biegowego. Zaplanowano go na 19 grudnia na ostrowskich Piaskach. Uczestnicy II Biegu Morsów zostanie uczczona pamięć Jacka Malika.

To będzie niezwykle intensywny grudzień dla biegaczy. W Ostrowie Wielkopolskim odbędą się trzy inicjatywy skierowane dla biegaczy, a także biegających morsów. Ci ostatni uczczą pamięć zmarłego niedawno Jacka Malika.

III Mikołajkowy Icematowy Happening Biegowy

Organizatorzy Ice Mat Półmaraton, a więc Klub Sportowy Ice Mat Team zorganizuje 19 grudnia Mikołajkowy bieg. Główna część rywalizacji rozpocznie się o 10.00. Obowiązuje strój biegowy oraz czapeczka z pakietu startowego. Do pokonania będzie dystans ok. 4 km wokół małego jeziora. Puchary otrzymają na mecie najszybsi biegacze w kategoriach kobiet i mężczyzn, a każdy uczestnik dostanie medal. Nie zabraknie też ciepłego posiłku i gorącej herbaty, aby rozgrzać się po biegu.

Opłata startowa wynosi 25  zł, a limit uczestników ustalono na 250 osób. Zapisy trwają poprzez stronę internetową https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=6567.

REGULAMIN BIEGU

Mikołajkowy Bieg Dzieci

Oprócz głównego biegu, odbędzie się też Mikołajkowy Bieg Dzieci, który odbędzie się o 11.30. Będą mogły w nim wystartować osoby w wieku od 0 do 16 lat obowiązkowo w towarzystwie rodzica. „Na ten bieg obowiązuje czapeczka otrzymana od organizatora w pakiecie startowym oraz oczywiście dobry humor. Trasa biegu to 900 m i obejmuje jedną pętlę wokół małego jeziorka. Każde dziecko, które przekroczy linię mety, otrzyma pamiątkowy medal” – informuje prezes Ice Mat Team
Zbigniew Matysik.

Bieg dla dzieci jest bezpłatny. Organizator przewidział 200 pakietów startowych oraz ciepłą herbatę po jego ukończeniu. Najmłodszych można zgłaszać u Emilii Kaźmierczak, wysyłając zgłoszenie wraz ze skanem oświadczenia podpisanego przez rodzica na adres: emilia68@onet.eu.

Organizatorzy podkreślają, że warunkiem wydania pakietu startowego będzie dostarczenie oryginału podpisanego oświadczenia w dniu startu do biura zawodów. Wzór oświadczenia można pobrać ze strony http://www.icematteam.pl/news/2021/12/mikolajkowy-bieg-dzieci.

II Bieg Morsów

To jednak nie koniec. O 12.00 na linii startu staną miłośnicy morsowania. II Bieg Morsów, który odbędzie się ku pamięci zmarłego niedawno Jacka Malika. Tutaj nie będzie rywalizacji, a po jednym okrążeniu małego jeziorka uczestnicy wejdą do wody, aby w taki sposób uczcić pamięć o swoim koledze.

Po wyjściu z wody każdy uczestnik otrzyma medal. Przewidziano też ciepły posiłek oraz gorącą herbatę. Limit morsów ustalono na 100 osób. Opłata startowa wynosi 15 zł. Zapisy trwają poprzez stronę internetową https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=6567.

Wszystkie wydarzenia odbędą się pod patronatem Telewizji Proart i portalu wlkp24.info.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick