Wizytacja ministerialna w ostrowskim szpitalu

11
Fot. FB Tomasza Gostomczyka
W piątek ostrowski szpital odwiedziła delegacja z Warszawy. Rozwojowi placówki przyjrzała się między innymi sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia, a także sekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju.

Dyrektor ostrowskiego szpitala, Dariusz Bierła oraz Paweł Rajski, starosta ostrowski powitali dziś w szpitalu sekretarzy stanu dwóch polskich resortów, Józefę Szczurek-Żelazko z Mnisterstwa Zdrowia, a także Andżelikę Możdżanowską z Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju. Szpital odwiedziła także Agnieszka Pachciarz, dyrektor Wielkopolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, a także Tomasz Ławniczak, poseł na Sejm RP.

Zarówno dyrekcja szpitala, jak i powiat ostrowski spotkali się z ogromnym podziwem dla pracy włożonej w rozwój placówki. Rozmawiano także o przyszłości i remontach kolejnych oddziałów, m.in Oddziału Patologii Ciąży i Oddziału Ginekologicznego.

CZYTAJ: Umowa podpisana. Rusza remont ostrowskiej neurologii

Przypomnijmy, że właśnie rozpoczął się remont Oddziału Neurologicznego. Zajmie on miejsce Oddziału Chirurgii i Traumatologii Dziecięcej, która znalazła swoje miejsce w nowym skrzydle szpitala. Remont ma zakończyć się już w połowie maja tego roku.

Władze powiatu zaznaczają także, że w kolejce do remontu znajdują się Oddział Ginekologiczny, Patologii Ciąży, czy też oddziały znajdujące się przy ulicy 3 Maja w Ostrowie.

 

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

11 KOMENTARZE

  • Zgadzam sie w 100 % lekarze niedouczeni , pielęgniarki opryskliwe z rodzin odwiedzających chorych
   zrobiły sobie darmową obsługę .Lekarz który się nie uczy w dzisiejszych czasach gdzie postęp w medycynie jest szalony to po prostu nikt .

  • Trzeba by ich sprowadzić na łono ojczyzny z zachodu. Ale byłoby honorowo gdyby chociaż oddali pieniądze, które Polska wydała na ich wykształcenie.

 1. Moze pani minister pojawilaby sie jako chora to przekonalaby sie jakie jest leczenie zwlaszcza ludzi starszych. Rano sa wypisani po paru dniach jako zdrowi a za pare godzin na sygnale sa przywozeni z powrotem. Ale lekarzom strajkujacym nie chodzi o pieniadze tylko o dobro pacjenta.

  • Nie mów. Przecież Beata tyle robi dla seniorów. A Rajski jeszcze więcej. Tylko proszę nie kojarzyć, że starosta przybliża schorowanym drogę do raju, tak jak Hanna Gronkiewicz Waltz przybliża warszawiakom niebo wg przewielebnego kardynała Nycza.

 2. NA LARYNGOLOGI TEŻ LEŻAŁAM ,I NIE MOGE ZŁEGO SLOWA POWIEDZIEĆ OPIEKA SUPER, CHOROBE ZNALEZLI ,LEKKI MAM ZASTOSOWANE JUZ CZUJE SIE DOBRZE ,JESTEM TERAZ POD KONTROLĄ. MOGLI BY TYLKO DAĆ WIECEJ KRZESEŁEK NA PORANNE BADANIA JAK CZEKA SIE W KOLEJCE NA ODDZALE DO BADANIA .RESZTA NA 5 +

 3. Ludzie kiedy wreszcie przestaniecie narzekać, fakt mury nie leczą, ale zagrzybione z karaluchami w szczelinach już szkodzą. Wspomnijcie stara przychodnię, i jak pięknie się prezentuje nowa do tego stopnia, ze wiele staruszek wykorzystuje ją jako świetlicę bo maja ciepło i przyjemnie więc i odnowione oddziały też pozytywnie wpływają na stan chorych..Więc nie narzekajcie jak coś jest piękne to jest, a nasz szpital robi się coraz piękniejszy i na lekarzy tez nie ma co narzekać, tylko stosować się do zaleceń i będzie dobrze.Przedstawiciele ministerstwa z gwiazda Możdżanowską mogą podziwiać jak można sobie radzić wpowiatowym szpitalu, oczywiście dzięki dobremu dozorowi pana Starosty.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick