DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Wizerunek Waldemara Gostomczyka na murach ZAP-u. To hołd dla patrona szkoły

Wizerunek Waldemara Gostomczyka w postaci hologramu pojawił się na murze Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim. To hołd dla patrona placówki, a imię jej budowniczego i wieloletniego dyrektora zostanie nadane szkole już 5 września. 

Fot. Fanpage Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Waldemar Gostomczyk zmarł niespełna rok temu. To zasłużona postać dla miasta i ostrowskiej edukacji. To on współtworzył Zespół Szkół Technicznych (słynny ZAP), a więc jedną z najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych szkół w powiecie, w której wiedzę zdobywały pokolenia mieszkańców całego regionu. Przez wiele lat był także jej dyrektorem.

Szkoła postanowiła uhonorować Waldemara Gostomczyka. Szkoła będzie nosić jego imię, a uroczystości z tym związane odbędą się już 5 września. „Obchody zaczniemy Mszą Świętą o godzinie 10, w Kościele pw. Świetego Antoniego Padewskiego na ul. Raszkowskiej 38. Następnie przejdziemy do niedalekiego Ostrowskiego Centrum Kultury, gdzie akt nadania imienia Technikum nr 1 stanie się faktem. Aby uczcić pamięć zmarłego w zeszłym roku dyrektora Waldemara Gostomczyka, w czasie uroczystości delegacja nauczycieli oraz uczniów ZST złoży wieniec oraz zapali znicze na grobie naszego Patrona. Ostatnim przystankiem na trasie świętowania będzie budynek szkoły na ul. Poznańskiej 43, gdzie zostanie zasadzone pamiątkowe drzewo oraz odsłonimy tablicę upamiętniającą ten dzień” – informuje dyrekcja szkoły na oficjalnym fanpage’u Zespołu Szkół Technicznych.

Przez cały sierpień, aż do momentu nadania imienia szkole, na jej murach pojawia się hologram z wizerunkiem Waldemara Gostomczyka, który można zobaczyć po zmroku.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz