Wisienka na torcie powiatowego projektu

0
W ciasnej, miejskiej zabudowie powstanie sportowe boisko i teren rekreacyjny dla uczniów Zespołu Szkół Budowlano-Energetycznych w Ostrowie. Inwestycja zakończy starania władz o to, aby każda powiatowa szkoła miała na zewnątrz sportowe zaplecze.

Budowa boiska Zespołu Szkół Budowlano-Energetycznych to zakończenie realizowanego w Powiecie Ostrowskim od ośmiu lat projektu modernizacji przyszkolnych boisk.

Po ukończeniu tego zadania będzie można powiedzieć, że wszystkie powiatowe szkoły mają funkcjonalne i kolorowe boiska zewnętrzne. Realizacja tego projektu od roku 2011 to kwota prawie 5 mln, z czego 1/3 to środki zewnętrzne, które udało nam się pozyskać. To jest też powód do zadowolenia, bo dziś nie jest sztuką budować z własnego budżetu, tylko sztuką jest pozyskiwać środki zewnętrzne – powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

Przypomnijmy, że realizacja rozpoczęła się od budowy boiska wielofunkcyjnego przy ZSP CKU Przygodzice oraz boiska przy Zespole Szkół Specjalnych. Kolejnym krokiem była wspólna z samorządem miejskim budowa boiska na potrzeby II Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły Podstawowej nr 1. W dalszej kolejności o nowoczesny obiekt wzbogacił się Zespół Szkół Ekonomicznych. W 2016 kompleksowo zmodernizowany został kompleks sportowy obejmujący boiska oraz korty tenisowe przy Zespole Szkół Technicznych. Natomiast w 2017r. o nowe obiekty wzbogaciło się najpierw I Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Usługowych i III Liceum Ogólnokształcące, przy którym powstał obiekt z elementami lekkoatletycznymi. Inwestycja przy ,,budowlance’’ zamyka cały projekt.

Obecnie dobiegają końca prace instalacyjne obejmujące budowę nowego odwodnienia i instalacji oświetlenia zewnętrznego. W kolejnym etapie powstaną nowe nawierzchnie. Jak podkreślają fachowcy trudność w realizacji inwestycji wynika z utrudnionego dostępu ciężkiego sprzętu ze względu na ograniczoną przestrzeń i ciasną miejską zabudowę. Ekipy budowlane musiały się również zmierzyć z kolizjami innych instalacji. Pomimo utrudnień z obiektu uczniowie będą mogli korzystać już w nowym roku szkolnym.

Jest to dla nas bardzo ważna inwestycja, ale jednocześnie trudna, bo teren jest zamknięty, a chcieliśmy maksymalnie wykorzystać możliwości tego nie do końca foremnego placu. Całość została podzielona na dwie części: sportową z pełnowymiarowym boiskiem do siatkówki wraz z miniboiskiem do koszykówki i piłki nożnej oraz część rekreacyjną z siłownią zewnętrzną, gdzie mamy też przewidziane szachy i tenis stołowy – wyjaśnia Honorata Sachowska-Barańczak.

Jak dodaje dyrektor szkoły w budowę boiska chcą się włączyć uczniowie ZSB-E z klas o specjalności projektowania i kształtowania krajobrazu, którzy zajmą się nasadzeniem zieleni.

Na zadanie z budżetu Powiatu Ostrowskiego przeznaczono 700 tys. zł. Także w tym przypadku Powiat Ostrowski wystąpił do Ministerstwa Sportu z wnioskiem o dofinansowanie z funduszy rządowych.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick