Wiosenne porządki w Nadleśnictwie Antonin. Leśnicy zapraszają do udziału w wielkim sprzątaniu lasu

1
Świadomość społeczna w kwestii ekologii i dbania o środowisko ciagle wzrasta, ale mimo tego, w lasach naszego regionu wciąż jest sporo śmieci. To jednak nie kwestia braku organizacji pracy leśników, ale nawyków nas wszystkich. Leśnicy z Nadleśnictwa Antonin wychodzą naprzeciw problemowi i w dniach 8-17 kwietnia organizują Wielkie Sprzątanie Lasu.

Wielkie Sprzątanie Nadleśnictwa Antonin to akcja, do udziału w której leśnicy zapraszają wszystkich chętnych. Szkoły, różnego rodzaju instytucje, ale i osoby prywatne, w tym całe rodziny. – Chcemy uczulić społeczeństwo, żeby każdy człowiek był odpowiedzialny za to, co robi i pokazać, że niszczymy ten las, zachowując się w ten sposób, że np. zostawimy w nim śmieci – mówi Malwina Fikus z Nadleśnictwa Antonin.

Jak zapisać się do udziału w sprzątaniu lasu? Trzeba zadzwonić do siedziby Nadleśnictwa Anonin pod numer: 882 153 208. Telefon odbierze pani Beata Nadolna i to ona umówi daną grupę na termin i miejsce porządkowania lasu. Co więcej harmonogram prac jest też dostępny na stronie internetowej Nadleśnictwa Antonin.

– Nadleśnictwo kupuje specjalne rękawiczki do sprzątania i każdy uczestnik będzie wyposażony w takie rękawiczki. będą też przygotowane specjalne worki foliowe, do których będą zbierane poszczególne elementy, które zostaną znalezione przez uczestników sprzątania w lesie – tłumaczy Adam Kozyra, p.o. sekretarza Nadleśnictwa Antonin.

Na sprzątanie lasu Nadleśnictwo Antonin co roku wydaje 40 tysięcy złotych – to i tak niestety nie chroni całkowicie powierzchni leśnych przed zaśmiecaniem. – Największy problem mamy tutaj ze śmieciami wielkogabarytowymi , czyli opony, sprzęt AGD, dzikie wysypiska, które też się zdarzają. Najbardziej zagrożonymi terenami są powierzchnie przy drogach publicznych, przy drogach gruntowych, gdzie zostawiane są małe odpady, których jest bardzo dużo – dodaje Malwina Fikus.

Wielkie Sprzątanie Nadleśnictwa Antonin będzie odbywać się w dniach 8-17 kwietnia.

 

redaktor wlkp24.info
katarzyna.paus@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick