Wieża widokowa w Krotoszynie czynna od piątku. Co z niej zobaczymy?

4
Już w weekend mieszkańcy Krotoszyna i nie tylko wreszcie będą mogli zobaczyć swoją okolicę z góry, dokładnie ze szczytu piętnastometrowej wieży obserwacyjno-widokowej. Stoi ona przy ulicy Ceglarskiej już od kilku tygodni. Inwestycja kosztowała gminę ponad 360 tysięcy złotych.

Plany budowy wieży obserwacyjno-widokowej zrodziły się już kilka lat temu, w końcu możliwe było pozyskanie sporego dofinansowania na ten cel. Gmina sięgnęła po 180 tysięcy złotych z kasy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i w końcu zrealizowała inwestycję.

Dopiero od 1. marca mieszkańcy Krotoszyna czy turyści będą mogli zobaczyć widoki z wysokości. Nieliczni, którzy mieli już okazję wejść na szczyt obiektu już go ocenili. Na miejscu kilka tygodni temu pojawiła się też ekipa jednej z ogólnopolskich stacji telewizyjnych, która szczególną uwagę zwróciła na fakt, że z wieży widać Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych oraz schronisko dla bezdomnych zwierząt. Nie mniej władze gminy wierzą, że mieszkańcy z pozytywnym nastawieniem będą oglądać swoje miasto i zwracać uwagę na walory turystyczne.

Wieży obserwacyjno-widokowej towarzyszy ścieżka edukacyjna, w jej sąsiedztwie jest wiata, pod którą można usiąść i odpocząć, a dzieci zaczerpną też wiedzy przyrodniczej ze specjalnych tablic i plansz.

Szczegóły w załączonym materiale filmowym.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. To w Krotoszynie są jakieś walory turystyczne ? 😀 Chyba że ten zapadający się przejazd Kolejowy w stronę Raszkowa.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick