Wiemy, kto zorganizuje Jarocin Festiwal 2019

0
Ogłoszono wyniki przetargu na zorganizowanie Jarocin Festiwalu 2019. Tegoroczna edycja została zaplanowana na dwa dni (13-14 lipca), a nie jak miało to miejsce w poprzednich latach - na trzy. Najbliższą edycję, która odbędzie się za trzy miesiące, ma zorganizować łódzka firma Visionair. Kiedy otrzymamy odpowiedzi na najbardziej nurtujące nas pytania związane z tą imprezą?

Po wielu miesiącach oczekiwania, wreszcie wiadomo, kto zorganizuje Jarocin Festiwal 2019. Jarocińska Agencja Rozwoju ogłosiła niedawno przetarg, który został właśnie rozstrzygnięty. Ofertę złożyła tylko jedna firma – Visionair z Łodzi, która zaoferowała, że zorganizuje tegoroczną edycję muzycznej imprezy za 1.968.000,00 zł. Jak czytamy w informacji z otwarcia ofert opublikowanej na stronie miejskiej spółki, „Kwota, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia: 2.000.000,00 zł brutto”. Oznacza to, że złożona oferta zmieściła się w limicie zaproponowanym przez miasto.

To znacznie więcej pieniędzy, niż kwota, o której mówiło się jeszcze kilka tygodni temu. Wówczas pojawiły się informacje, że na organizację JF2019 zabezpieczono w budżecie 500 tys. zł. W lutym – powołując się na słowa burmistrza Adama Pawlickiego – pisaliśmy, że kwota może ulec zmianie i wszystko wskazuje na to, że tak właśnie się stało.

Na fanpage’u włodarza pojawił się w czwartek (18 kwietnia) post, w którym czytamy: „Festiwal na przestrzeni lat ewoluuje – jak świat wokół nas. Najważniejsze, żeby przetrwał dla następnych pokoleń i na kolejne lata. Właśnie nad tym pracujemy – nad tym, żeby jarociński festiwal zaistniał w skali Polski. (…) W najbliższym czasie odbędzie się konferencja prasowa, podczas której przedstawimy szczegółowe informacje, dotyczące tegorocznej edycji festiwalu”.

Być może w trakcie briefingu dowiemy się, kto wystąpi „na Jarocinie”, bo na razie – choć do wydarzenia pozostały trzy miesiące – wiemy stosunkowo niewiele. Władze miasto poinformowały media, że w tym roku – podobnie, jak w poprzednich latach – także odbędą się Jarocińskie Rytmy Młodych, które mają być „integralną częścią” JF 2019. „Laureatów konkursu wybierze komisja, której będzie przewodniczył sam Marek Piekarczyk. W niedzielę zorganizowany zostanie koncert, który na żywo transmitowała będzie ogólnopolska telewizja. Już dziś wiadomo, że w części tego widowiska, poświęconej 25-rocznicy śmierci Ryszarda Riedla – zagra Dżem i syn legendarnego wokalisty, Sebastian Riedel” – czytamy w informacji nadesłanej przez urząd.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick