Wielkopolskie Forum Rolnicze już jutro w powiecie ostrowskim

0
15 stycznia o godzinie 12.00 w sali wiejskiej we Wtórku odbędzie się XIII edycja Wielkopolskiego Forum Rolniczego. Spotkanie odbędzie się pod patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W forum uczestniczyć będą m.in. przedstawiciele organizacji społeczno-zawodowych i związkowych działających w otoczeniu rolnictwa.

Jednym z głównych tematów spotkania będzie wirus ASF i sytuacja na rynku trzody chlewnej. Oprócz tego rolnicy pochylą się nad zmniejszeniem zanieczyszczenia wód azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych oraz nad sposobami, jak temu zapobiec. Zebrani będą mogli także poznać regionalną kuchnię oraz elementy dziedzictwa narodowego.

Coroczne spotkania rolnicze są okazją do wymiany informacji oraz dyskusji na temat aktualnych problemów wsi i rolnictwa. Ułatwiają także bezpośredni kontaktu rolników z producentami i przedstawicielami instytucji działających w obszarze rolnictwa.

W tym roku spotkania odbędą się w 10 powiatach województwa Wielkopolskiego: ostrowskim, obornickim, rawickim, konińskim, śremskim, wągrowieckim, grodziskim, wrzesińskim, kolskim oraz pilskim.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick