Wielkopolski Lekarz z Sercem. Trwa przyjmowanie zgłoszeń kandydatów

0
Fot. Katarzyna Strzałkowska
Ruszyła III edycja konkursu "Wielkopolski Lekarz z Sercem" im. dr. Kazimierza Hołogi. To wspólny projekt Samorządu Województwa Wielkopolskiego i Wielkopolskiej Izby Lekarskiej. Nabór kandydatów potrwa do 12 września. "Do konkursu mogą zgłaszać się lekarze, którzy są najbliżej pacjenta, którzy potrafią być jak Kazimierz Hołoga - patron plebiscytu" - powiedział Artur de Rosier, prezes ORL Wielkopolskiej Izby Lekarskiej.

Jeśli jesteś lekarzem świadczącym postawą o tym, jak być cudownym człowiekiem i lekarzem, jak mieć intuicję diagnostyczną i potrafić poświęcić się dla pacjenta, możesz wziąć udział w III edycji konkursu „Wielkopolski Lekarz z Sercem”, który trwa od 2 lipca i zakończy się 12 września 2019 roku.

„Celem inicjatywy jest uhonorowanie osób, które poprzez swoją postawę życiową oraz działalność pozazawodową niosą pomoc ludziom chorym i potrzebującym pomocy w kraju i za granicą. Osoby te wyróżniają się w środowisku wyjątkową aktywnością o charakterze prospołecznym i charytatywnym. Stanowią wzór, inspirują do działania, promują wartości etyczne oraz prezentują postawę godną naśladowania” – wyjaśniają organizatorzy.

Laureaci poprzednich edycji konkursu:

2017 r. – prof. dr hab. n. med. Jacek Łuczak
Wyróżnienia: dr Bożena Janicka oraz dr Marek Daniel
2018 r. – dr Anna Tarajkowska
Wyróżnienia: dr Alicja Bartkowska-Śniatkowska, dr Szczepan Cofta i dr Edmund Waszyński

Kazimierz Hołoga, który jest patronem konkursu, pochodzi z Wielkopolski. Był nazywany lekarzem z powołania. Został zapamiętany jako społecznik i filantrop, który w drugiej połowie XX wieku realizował i wcielał w życie ideały lekarza, bez reszty oddanego pacjentom.

Kartę zgłoszeniową należy wysłać na adres: zdrowie@umww.pl, faksem: +48 (61) 62 66 351) lub pocztą tradycyjną: Departament Zdrowia, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, al. Niepodległości 34, 61-714 Poznań.

źródło: Wielkopolska Izba Lekarska

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick