Wielkopolska wieś pięknieje w całym regionie [LISTA PROJEKTÓW Z DOFINANSOWANIEM]

1
Podpis: Podpisanie umów dla projektów z Karsek i Daniszyna | Fot. ostrowwielkopolski.pl
128 projektów znalazło się na liście tych, które uzyskały dofinansowanie w ramach VIII edycji konkursu Pięknieje wielkopolska wieś. Wśród nich jest ponad 30 zgłoszeń z Południowej Wielkopolski. Kto ile dostał i na co dokładnie zostaną przeznaczone te pieniądze?

Do VIII edycji konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś” złożono 275 projektów, które zostały poddane weryfikacji. Spośród nich wybrano 128, którym przyznano dotację. Znalazło się wśród nich ponad 30 projektów zgłoszonych z Południowej Wielkopolski.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

Do rozdania było w tym roku 3,25 mln zł. Maksymalna kwota możliwa do uzyskania z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu wynosiła 30 tys. zł. Aż 20 spośród 33 projektów z naszego terenu otrzymało najwyższe dofinansowanie. Najczęściej spotykanymi projektami były te dotyczące odnowy miejsc integracji mieszkańców wsi. Nie brakowało też wniosków o dofinansowanie na remonty świetlic, unowocześnienie boisk czy stworzenie miejsc rekreacji.

Karski i Daniszyn z gminy Ostrów Wielkopolski otrzymały najwyższe możliwe dofinansowanie na: „zagospodarowanie placu za świetlicą wiejską na Centrum Rekreacji i Wypoczynku w Karskach” oraz „zagospodarowanie terenu przestrzeni publicznej w Daiszynie”. – Cieszy również fakt, że projekt napisany przez Grupę Odnowy Wsi w Karskach, zajął drugie miejsce w całej Wielkopolsce – zaznaczają przedstawiciele gminy Ostrów Wielkopolski.

Inwestycja w Karskach ma kosztować 100 tys. zł. Niemal połowa tej kwoty pochodzi z budżetu Gminy Ostrów Wielkopolski, 15 tys. zł to pieniądze z funduszu sołeckiego, 30 tys. zł to dofinansowanie z konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś”, kolejne 18 tys. zł to – jak czytamy na stronie gminy – „środki niekwalifikowalne, a więc praca mieszkańców, sprzętu oraz zakup materiałów”.

ZOBACZ TEŻ: Mieli pomysł, zbudowali razem dla innych

Pełna lista dofinansowanych projektów w Południowej Wielkopolsce:

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Brawo dla Pani Sołtys Karsek i dla wszystkim, którzy mają chęci i siłę do działania w zmienianiu tych swoich małych ojczyzn 🙂

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick