Wielkopolska w czołówce krwiodawców. Razem z kablówką możesz jeszcze poprawić ten wynik!

0
Fot. Pixabay
W ubiegłym roku liczba krwiodawców wyniosła ponad 618 tys. osób. Znaczna ich liczba pochodziła z Wielkopolski. To właśnie nasze województwo byluje pod względem liczby osób, które oddały krew.

Główny Urząd Statystyczny opublikował zestawienie krwiodawców na terenie Polski. Wynika z niego, że w ubiegłym roku Wielkopolska przodowała pod względem osób, które oddały krew. Na naszym terenie chętnych do podzielenia się tym bezcennym darem było 68,7 tys. osób. Na drugim miejscu znaleźli się mieszkańcy Mazowsza (68,7 tys. dawców) i Śląska (65,5 tys. krwiodawców). Przedstawiciele tych trzech województw stanowili 1/3 wszystkich krwiodawców w kraju.

Fot. GUS | dane Narodowego Centrum Krwi oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji

 

Oddaj krew z kablówką

Telewizja Proart i portal wlkp24.info zapraszają do wzięcia udziału w 14. akcji Oddaj krew z kablówką. Odbędzie się ona 19 czerwca w siedzibie Telewizji Proart przy ul. Wolności 19. Będą atrakcje dla dużych i małych, nagrody, a także poczęstunek!

W 2017 roku w ramach naszej akcji 333 osoby oddały krew. Wierzymy, że z Waszą pomocą pobijemy ten rekord.

Kto może zostać krwiodawcą?

Krwiodawcą może zostać każda zdrowa osoba w wieku 18-65 lat. W 2017 r. krew oraz jej składniki oddały 612 783 osoby, w tym 612 588 honorowych dawców.

Warto oddawać krew tym bardziej, że liczba krwiodawców spada. W porównaniu z poprzednim rokiem o 1,5 proc.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick