Wielkopolska policja w aplikacji

0
Fot. Wielkopolska Policja
Aktualności dotyczące działań wielkopolskiej policji od niedawna można czytać w aplikacji. Są tam także informacje z kilku samorządów Południowej Wielkopolski.

Aplikacje mobilne z aktualnymi informacjami z regionu to coraz popularniejszy kierunek nie tylko dla samorządów, ale – jak się okazuje – także dla służb mundurowych. Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu zdecydowała o dołączeniu do aplikacji Blisko, dzięki której w łatwy sposób można odbierać ważne komunikaty i ostrzeżenia. Niedawno pisaliśmy, że z tego systemu postanowił skorzystać Jarocin. Teraz lista instytucji jeszcze bardziej się poszerzyła, osiągając niemal tysiąc instytucji.

Liczba dostępnych samorządów z Południowej Wielkopolskie jest jednak ograniczona. Brakuje m.in. Ostrowa Wielkopolskiego.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

Mieszkańcy Południowej Wielkopolski mogą otrzymywać informacje m.in. z Kalisza, Jarocina, a teraz także z wielkopolskiej komendy policji oraz komendy głównej. – Użytkownicy będą powiadamiani o każdym wpisie automatycznie, jak przy dostarczeniu wiadomości SMS. Po wskazaniu miejsca aplikacja wyświetli aktualną listę nadawców, którzy informują na danym obszarze. Są takie lokalizacje, w których znajdziemy jedynie nadawców ogólnopolskich, jednak można mieć pewność, że będą przesyłać jedynie wiadomości o charakterze lokalnym – zapewniają przedstawiciele Komendy Wielkopolskiej Policji w Poznaniu.

Aplikacja jest dostępna na urządzenia z systemami operacyjnymi Android, iOS oraz Windows Phone.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick