Wielki sukces krotoszyńskich kolarzy w ultramaratonie

0
Krzysztof Kubik i Czesława Kruczkowska pokonali 725 km dookoła województwa zachodniopomorskiego ze Świnoujścia do Świnoujścia w ramach maratonu rowerowego. Ona, jako pierwsza w historii, przejechała ten dystans poniżej 30 godzin, a on zajął 19. miejsce w kategorii open. Choć emocje jeszcze nie opadły, już myślą o kolejnych startach.

Oboje wystartowali w niezwykle wymagającym wyścigu Tour de Pomorze. Jechali niemal bez przerwy przez ponad dobę zmagając się ze swoimi słabościami, zmęczeniem i przeciwnościami losu. Rywalizację zakończyli z wielkim zadowoleniem. 19. miejsce Krzysztofa Kubika w kategorii open i pierwsze Czesławy Kruczkowskiej wśród kobiet oraz rekord – przejechanie trasy poniżej 30 godzin, to wyniki, z których mogą być dumni. – W całym cyklu ultramaratonów udało mi się zająć szóste miejsce, co też uważam za sukces, bo zupełnie nie spodziewałam się tak wysokiego miejsca – wyjaśnia Czesława.

Choć kurz jeszcze dobrze nie opadł po nadmorskim ściganiu, Krzysztof Kubik z Krotoszyna już snuje plany podboju kolejnych tras. Tym razem marzy mu się jeszcze długi wyścig i to nie wkoło jednego województwa. – Ten start był dla mnie sprawdzeniem możliwości i zebraniem doświadczenia potrzebnego do przyszłorocznego celu, a więc ultramaratonu 1008 km non stop ze Świnoujścia do Ustrzyk Górnych w Bieszczadach – mówi kolarz grupy OTR Interkol – CX80 Team Ostrów Wielkopolski.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick