Wielki sukces akcji Niech Wszyscy Mają Święta [PODSUMOWANIE]

1
2 300 kg żywności, która trafi do setek najuboższych rodzin z terenu ostrowskich parafii. To liczby 22. akcji Niech Wszyscy Mają Święta zorganizowanej po raz kolejny przez Telewizję Proart i działające przy ostrowskiej konkatedrze Stowarzyszenie Konferencji Świętego Wincentego A'Paulo. Dzięki Waszej hojności zebrano więcej darów, niż w ubiegłym roku.

Dobiegła końca 22. akcja Niech Wszyscy Mają Święta, w ramach której podzieliliście się z najuboższymi mieszkańcami Ostrowa Wielkopolskiego żywnością, by również dla nich nadchodzące Boże Narodzenie było szczęśliwym czasem pozbawionym przynajmniej części trosk.

O tym jak bardzo zaangażowaliście się w tę inicjatywę, świadczą liczby. W tym roku zebrano jeszcze więcej produktów, niż w ubiegłym. Organizatorzy naliczyli 2 300 kg żywności. Codziennie wkładaliście ją do koszy, które znajdowały się przy sklepowych kasach na terenie dziesiątek sklepów w Ostrowie Wielkopolskim i okolicach. Najczęściej trafiały do nich: mąka, cukier, ryż, makarony oraz czekolady (410 tabliczek).

Prosto ze sklepów dary były przewożone do sali przy Domu Katechetycznym zlokalizowanym w sąsiedztwie Konkatedry. Tam zajęły się nimi grupy charytatywne poszczególnych ostrowskich parafii. Ich członkowie rozdzielili żywność na paczki, którymi zostaną obdarowani najubożsi parafianie.

Dzięki Waszym wielkim sercom i hojności pomoc otrzyma ponad 600 rodzin.

Akcja została zorganizowana przez Telewizję Proart i Stowarzyszenie Konferencji Świętego Wincentego A’Paulo. W pomoc przy jej sprawnym przeprowadzeniu włączyli się wolontariusze m.in. z ostrowskich szkół i prywatnych firm. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli do tej akcji nawet najmniejszą cegiełkę.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick