Wielki Piątek – przeżywamy tajemnicę męki i śmierci Chrystusa

1
Dzisiaj Wielki Piątek. Drugi dzień Triduum Paschalnego to czas, w którym przeżywamy tajemnicę Drogi Krzyżowej, męki i śmierci Chrystusa na Golgocie. To także dzień, w którym w kościele nie odprawia się mszy św., a Liturgię Męki Pańskiej. Zapraszamy do oglądania transmisji w Telewizji Proart o 18.30.

Śmierć i Zmartwychwstanie Jezusa to największe tajemnice wiary katolickiej. W Wielki Piątek obchodzimy wspomnienie tragicznego wydarzenia, jakim było męka, ukrzyżowanie i śmierć Chrystusa. To także drugi dzień Triduum Paschalnego.

CZYTAJ: Parafie przesuwają datę Pierwszej Komunii Świętej

Mszę świętą zastępuje tego dnia Liturgia Męki Pańskiej. Celebrans na początku leży krzyżem przed ołtarzem. Po tym akcie następuje Liturgia Słowa Bożego złożona z dwóch czytań, psalmu oraz opisu Męki Pańskiej z Ewangelii wg św. Jana. Po kazaniu następuje Adoracja Krzyża, komunia święta, a także modlitwa nad ludem.

W związku z pandemią koronawirusa w uroczystościach Triduum Paschalnego możemy wziąć udział poprzez transmisje w mediach. Zachęcamy do oglądania uroczystości w Telewizji Proart. Będą one emitowane z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ostrowie Wielkopolskim.

WIELKI PIĄTEK:
15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego
15.30 – Msza Święta z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego
16.00 – Droga Krzyżowa
16.30 oraz 17.55 – Wielki Piątek – Rozważania Wielkopostne
18.30 – Liturgia Męki Pańskiej

ZOBACZ PEŁNY PLAN TRANSMISJI TRIDUUM PASCHALNEGO W TELEWIZJI PROART

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick