Wielkanoc w szpitalu. Jakie menu dla pacjentów?

2
Fot. Szpital w Jarocinie
Szpital w Jarocinie przygotował świąteczne menu dla pacjentów, którzy Wielkanoc będą musieli spędzić w lecznicy. Będzie jajko, kiełbasa i babka, ale - jak zapewniają przedstawiciele szpitala - "dieta ma mieć charakter leczniczy, ale przede wszystkim ma nie szkodzić".

Dietetyk zadbał o to, aby w tych dniach nie zabrakło tradycyjnych dań kojarzonych ze świętami. Została również ustalona obsada personelu, który będzie czuwał nad chorymi. Pacjenci przebywający w okresie świąt w szpitalu, mogą liczyć na odwiedziny kapłana i wspólną modlitwę.

W placówce nadal obowiązuje zakaz odwiedzin, więc o tłumnych rodzinnych wizytach na razie nie ma mowy. Jednak po ustaleniach z personelem niektórzy chorzy będą mogli spotkać się z najbliższymi.

– Nie wiadomo, ilu pacjentów spędzi Wielkanoc w jarocińskim szpitalu, bowiem trudno przewidzieć, co się może wydarzyć przed i w trakcie świąt. Natomiast staramy się, aby większość z nich wróciła na ten czas do domu. Wiadomo, że lepiej spędzać te wyjątkowe dni w rodzinnej atmosferze. Ci, którzy zostaną w naszej placówce, mogą liczyć na świąteczny klimat na oddziałach. Będzie też wielkanocne menu, jednak należy wziąć pod uwagę, że w szpitalu leżą ludzie chorzy i jedzenie musi być odpowiednio dostosowane do zaleceń wyjaśnia Leszek Mazurek, prezes Szpitala Powiatowego w Jarocinie.

Wielkanocne śniadanie w szpitalu będzie się składało m.in. z jajka, pieczywa, masła, białej kiełbasy, parówki z dodatkiem chrzanu lub ketchupu oraz kawy bądź herbaty. Na drugie śniadanie pacjenci dostaną babkę. W obiadowym menu znajdą się rosół z makaronem, zupa pomidorowa, ryba, gotowane udko, biały ryż, sos potrawkowy, gotowana marchew i kompot. Na kolację zaplanowano m.in. galantynę, szynkę drobiowo-wieprzową oraz herbatę.

Inaczej mają wyglądać posiłki przeznaczone dla cukrzyków i osób będących na specjalnej diecie. – Musimy pamiętać, że dieta ma mieć charakter leczniczy i nie szkodzić – dodaje Wanda Olesińska, kierownik ds. pielęgniarek i średniego personelu medycznego w jarocińskim szpitalu.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Brawo wreszcie ktoś pomyślał że dieta to nietylko aspekt leczniczy ale również mentalnosciowy szczególnie w takim okresie jakim są świeta Wielkanocne

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick