DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Wielka żużlowa wystawa w synagodze [WIDEO]

Od 1 do 4 marca w Forum Synagoga prezentowana będzie „Wielka Wystawa” z okazji 100-lecia żużla w Polsce. 

Ponad 100 lat temu, w 1923 roku odbyły pierwsze zawody żużlowe w Australii. Z tej okazji Narodowe Muzeum Sportu Żużlowego w Toruniu przygotowało wystawę objazdową. Ekspozycja w najbliższych dniach, a dokładnie od 1 do 4 marca zawita do Ostrowa Wielkopolskiego.

W Forum Synagoga zaprezentowane zostaną historyczne motocykle – najstarszy pochodzi z 1934 roku oraz liczne eksponaty i zdjęcia, które pozwolą przenieść się oglądającym wystawę w czasy początków żużla w Polsce i na świecie.

Zwiedzający będą mieli też możliwość zapoznania się z najciekawszymi wydarzeniami dotyczącym tego sportu zaprezentowanymi na wielkoformatowym kalendarium. „Specjalne ekspozytory, ciekawostki ze świata żużlowego sprawią, że zwiedzający będą mogli przenieść się do czasów, w których żużlowcy przez kilka tygodni podróżowali statkiem, by móc rywalizować o tytuł najlepszego żużlowca globu” – piszą organizatorzy w mediach społecznościowych.

Organizatorem wystawy jest Warszawskie Towarzystwo Speedwaya, a partnerami wydarzenia są: samorząd Ostrowa Wielkopolskiego, Ostrowskie Centrum Kultury oraz klub TŻ Ostrovia. Bilety na to wydarzenie można nabyć w Forum Synagoga.

Zajrzeliśmy z kamerą do synagogi i sprawdziliśmy, jak przebiegał montaż wystawy (materiał wideo do obejrzenia poniżej).

materiały organizatora
0 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz