DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Wielka przebudowa szpitala w Kaliszu. Sprawdź, co się zmieni [ZDJĘCIA]

Wchodzisz do szpitala, a od wejścia już remont – taki krajobraz wkrótce ma stać się rzeczywistością. Planowana jest duża przebudowa.

Fot. Szpital w Kaliszu

Miejsce, przez które każdego dnia przechodzą setki ludzi wkrótce zostanie przebudowane. W planach jest remont głównego wejścia do szpitala w Kaliszu przy ul. Poznańskiej. Na liście planowanych prac znalazły się również: szpitalny hol (wraz ze wszystkimi elementami) oraz modernizacji oddziałów: chirurgii szczękowo-twarzowej i otolaryngologicznego. Remont przejdą też sanitariaty przy szpitalnym holu. Mają zostać przystosowane do osób niepełnosprawnych.

To zakrojone na szeroką skalę przedsięwzięcie zajmie trochę czasu. Zanim firma budowlana, która wygrała przetarg, rozpocznie prace na miejscu, potrzebna jest dokumentacja projektowo-kosztorysowa. Formalności mają potrwać do końca roku.

Prezes szpitala Radosław Kołaciński nie ukrywa, że wejście główne i hol pamiętają jeszcze czasy minione i w niczym nie odpowiadają współczesnym standardom. – Liczymy na to, że miejsca te będą bezpieczne, ale też estetyczne. Podczas pierwszego spotkania podzieliliśmy się z projektantami naszymi pomysłami, nakreśliliśmy oczekiwania. Teraz czekamy na pomysły i nowoczesne rozwiązania – podkreśla.

Przedstawiciele szpitala uchylili nieco rąbka tajemnicy i zdradzili kilka koncepcji tego, co ukaże się oczom pacjentów oraz ich rodzin po przekroczeniu progu szpitala. Sanitariaty znajdujące się w holu zostaną przeprojektowane i dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, a dotychczasowa portiernia prawdopodobnie przyjmie kształt tzw. konsoli.

Stacjonarna rejestracja do poradni także zostanie przebudowana. Ma się znaleźć również miejsce dla osób czekających na autobus i tych, którzy przyszli odebrać wyniki badań lub wypis. Warunki pracy rejestratorek też mają ulec poprawie.

Wysokie parametry antypoślizgowe ma natomiast zyskać wejście do szpitala. Zmienione na bardziej ergonomiczne zostaną też balustrady i poręcze – zapowiadają przedstawiciele szpitala w Kaliszu. Kolejnym zakupem będzie winda, który zastąpi wysłużoną. Nie jest tajemnicą, że wejście do lecznicy znajduje się dość wysoko. Pokonanie tylu schodów zwłaszcza dla osób starszych i niepełnosprawnych stanowi problem.

Co z kosztami? Sama dokumentacja, którą ma przygotować jedna z częstochowskich firm, to koszt rzędu 221 400 zł brutto (pochodzą z dotacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Na razie nie wiadomo, ile pochłonie remont. Nieznane jest także źródło finansowania prac. Władze szpitala planują ubiegać się o zewnętrzne dofinansowanie przebudowy.

Uwagi oraz pomysły dotyczące remontu może zgłosić każdy pisząc w komentarzu lub w wiadomości prywatnej na fanpage’u szpitala w Kaliszu.

0 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz