Wielka niepewność i zwycięstwo w dogrywce [ZDJĘCIA]

Pierwsza kwarta ułożyła się po myśli gospodyń, które w hali przy Szkole Podstawowej nr 4 wygrały 16:11. Następnie to rywalki przejęły inicjatywę i odrobiły straty, kończąc drugą kwartę wysoką przewagą, bo aż 24:11. W trzeciej ponownie reprezentantki Basket Teamu Suchy Las były lepsze, ale przewaga nie była już tak znacząca (23:19). W ostatniej odsłonie meczu biało-czerwone wiedziały, że muszą postawić wszystko na jedną kartę. Mimo ciążącej na nich presji, młode koszykarki stanęły na wysokości zadania i spełniły pokładane w nich nadzieje. Zwycięstwo w tej odsłonie wynikiem 23:11 pozwoliło na doprowadzenie do remisu 69:69, a co za tym idzie – do dogrywki.

W tej decydującej części górą były koszykarki z Ostrowa Wielkopolskiego, które wygrały 14:8, a w konsekwencji 83:77.

Pierwsza połowa meczu była dość ospała w wykonaniu gospodyń. Druga wyglądała zupełnie inaczej. Zdołano wyeliminować wiele błędów, a to pozwoliło kadetkom na walkę o zwycięstwo i odrabianie strat.

W klubie podkreślają, że prowadzona przez Joannę Zemską drużyna ma spory potencjał. Kolejne mecze będą okazją do zweryfikowania tego poglądu i zdobycia kolejnych doświadczeń na tym szczeblu rozgrywek.

TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski – Basket Team Suchy Las 83:77 (16:11, 11:24, 19:23, 23:11, d: 14:8)