Wielka akcja policjantów. Odnaleziono m.in. marihuanę wartą 100 tysięcy

0
Fot. KMP Kalisz
Krotoszyńska policja przeprowadziła akcję, w której zabezpieczono 64 krzewy wysuszonej już konopii o wadze niespełna 3 kg. Z kolei mundurowi z Kalisza zatrzymali mężczyznę, u którego znaleziono niemal 16 tys. sztuk papierosów, ponad 330 kilogramów tytoniu oraz 58 litrów spirytusu bez polskich znaków akcyzy.

Policjanci z Krotoszyna dowiedzieli się, że jeden z mieszkańców prowadzi w swoim domu uprawę konopii indyjskich. Informacje się potwierdziły i w jego piwnicy znaleziono rośliny w różnych fazach wzrostu. Jak się okazało funkcjonariusze zapobiegli wprowadzeniu na rynek ponad 4 kg marihuany o wartości rynkowej blisko 100 tys. złotych. – Mężczyzna usłyszał zarzut uprawy konopi innych niż włókniste, z których można byłoby uzyskać znaczną ilość środka odurzającego w postaci ziela konopi. Za tego rodzaju przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do ośmiu lat – informuje asp. Piotr Szczepaniak z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.

Mężczyzna jest pod nadzorem policji. Policjanci podkreślają, że sprawa ma charakter rozwojowy i nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Konsekwencje prawne czekają także 56-letniego mężczyznę z Kalisza. Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą przeszukali pojazd oraz pomieszczenia użytkowane przez mężczyznę. Czynności były przeprowadzane na terenie powiatu kaliskiego i sieradzkiego. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie blisko 16 tys. sztuk papierosów, ponad 330 kilogramów tytoniu oraz 58 litrów spirytusu bez polskich znaków akcyzy skarbowej. – Straty na jakie narażony został Skarb Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego sięga kwoty blisko 400 tysięcy złotych. 56-latek odpowie za przestępstwo skarbowe. Grozi mu wysoka grzywna poinformowała mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick