Wieje nad Ostrowem. Strażacy interweniują

0
Archiwum wlkp24.info
Złamane drzewo nad zalewem Piaski Szczygliczka i naderwana blacha na jednym z billboardów przy ulicy Kaliskiej. Strażacy z Ostrowa Wielkopolskiego interweniują w związku z silnymi porywami wiatru.

Z całej południowej Wielkopolski, wyjazdy odnotowali tylko strażacy z Ostrowa Wielkopolskiego. – Jeden wyjazd dotyczył złamanego drzewa, które przewróciło się na drugie. Sytuacja miała miejsce nad ścieżką rowerową i stwarzało to zagrożenie. Szkoda została już usunięta. Drugi wyjazd dotyczył naderwanej blachy na jednym z billboardów przy ulicy Kaliskiej, w okolicach galerii handlowej. Strażacy zabezpieczą blachę przy pomocy sprzętu wysokościowego – poinformował dyżurny stanowiska kierowania PSP w Ostrowie.

W Ostrzeszowie, Jarocinie oraz Krotoszynie, strażacy nie odnotowali żadnych wyjazdów w związku z silnymi porywami wiatru. Nie daje się we znaki tak, jak w Ostrowie Wielkopolski.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dziś ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem. Ma on w porywach osiągać prędkość do 80km/h. Synoptycy przewidują, że lokalnie mogą wystąpić nawet burze. Ostrzeżenie obowiązuje do wtorku, do godziny 13.00.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick