Więcej patroli policji i zmiany w organizacji ruchu. Trwa coroczna akcja „Znicz”

0
Pierwszego listopada tradycyjnie odwiedzimy groby swoich bliskich zmarłych. Już na kilka dni przed ruch przy nekropoliach jest większy. Policja, by maksymalnie poprawić bezpieczeństwo w tych miejscach, przeprowadza tzw. akcję „Znicz”. Przy wielu cmentarzach w regionie zmieni się również organizacja ruchu na ulicach w pobliżu nekropolii.

Akacja „Znicz” oznacza więcej patroli i wzmożone kontrole policji. Funkcjonariusze będą sprawdzać stan trzeźwości kierowców, prędkość, z jaką się poruszają, a także czy mają zapięte pasy bezpieczeństwa. – W Ostrowie Wielkopolskim największego ruchu spodziewamy się w rejonie dwóch cmentarzy przy ulicy Bema i Limanowskiego. Pierwszego listopada ruchem będą kierować w tych miejscach policjanci. Kierowcy mają obowiązek bezwzględnego stosowania się do poleceń funkcjonariuszy – informuje mł. asp. Małgorzata Michaś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

W Pleszewie od 30 października do 3 listopada do godziny 6.00 na niektórych ulicach zmieni się organizacja ruchu. – Zmiana dotyczy rejonu cmentarza przy ulicy Kaliskiej. Na odcinku od skrzyżowania ulic Wodnej i Piaski do ulicy Niepodległości będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy. Osoby jadące od strony Kalisza do centrum Pleszewa dojadą ulicą Kilińskiego – tłumaczy st. asp. Monika Kołaska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie.

Po powiecie krotoszyńskim i w samym mieście od 29 października do 2 listopada włącznie także będzie się jeździć inaczej. Zmiana organizacji ruchu dotyczy m.in. obszaru w pobliżu krotoszyńskiej nekropolii. – Polega ona na ustawieniu znaku nakaz jazdy w prawo za znakiem na ulicy Narutowicza, od strony ulicy Lelewela, w kierunku ulicy Ofiar Katynia. Obowiązuje także nakaz jazdy prosto lub w prawo z Kilińskiego od strony skrzyżowania z ulicą Lelewela – mówi oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie, st. asp. Piotr Szczepaniak.

W Ostrzeszowie, by ruch odbywał się płynniej, od soboty wyłączona została sygnalizacja świetlna w rejonie ulic Gorgolewskiego, Piastowskiej oraz na ulicy Piekary. W przypadku dużego natężenie ruchu, funkcjonariusze pełniący służbę będą nim kierować.

Ulice Zaciszna i Przemysłowa w Jarocinie 1 listopada będą drogami jednokierunkowymi. Ponadto na pierwszej z nich wprowadzony zostanie obustronny zakaz zatrzymywania się, a na drugiej prawostronny zakaz parkowania pojazdów.

redaktor wlkp24.info
aleksandra.barczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick